Wpis z mikrobloga

Rewolucja w krakowskim MPK - GPS będzie działać od jesieni!

Jak udało się dowiedzieć, krakowskie MPK planuje jesienią tego roku udostępnić publicznie dane GPS ze swoich autobusów, podobnie jak zrobiło to z tramwajowymi wiosną 2017. Jeśli przewoźnikowi uda się zrealizować te zamiary, oznaczać to będzie prawdziwą rewolucję w krakowskim transporcie zbiorowym.

#krakow #polska #ciekawostki #komunikacjamiejska #mpk #zikit #mikroreklama
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś apka gdzie można śledzić te tramwaje na żywo? Takie jakdojadę, tylko z danymi z gps'a? Mogło by być fajne do sprawdzania czy znowu się spóźni, czy muszę biec.
A może jak sam zrobię to jest szansa się wybić na Play store?
  • Odpowiedz
Jest jakaś apka gdzie można śledzić te tramwaje na żywo?


@Aschalin: krk pod ręką

A może jak sam zrobię to jest szansa się wybić na Play store?


chcesz robić apke, a jesteś leniem i nawet nie sprawdziłeś ile już takich jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale krk pod ręką pokazuje tylko lokalizację, żadnego wyszukiwania tras nie ma z tego co czytalem, a chodzi o to żeby było wszystko w jednym miejscu. Chce mieć jedną apke do wszystkiego, a nie na jednej sprawdzam trasę, żaby w drugiej sprawdzać czy jedzie ten autobus czy dopiero za 15 min bo korki.
Poza tym tu mogę mieć odpowiedz szybciej niż bym znalazł sam
  • Odpowiedz
@Aschalin: a to nie było jakoś tak, że jakiś koleś zrobił webowa wersje apki która pokazywała położenia tramwajów, a potem chciał się dogadać z jakimś jakdojade/inna firma ale go wyruchali? Kurde kojarzę taki temat ale teraz nie mogę nic znaleźć - może to były jakieś domysły w komentarzach i dorobiłem sobie do tego historię :/
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek nie słyszałem o tym ale jak by go wyruchali, to może były by lokalizacje tramwajów w jakimś jakdojadę. A nic takiego nie kojarzę.
Więc jeżeli już, to nie wyruchali tylko się obie strony nie dogadały.
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek Poza tym co napisał
@Aschalin te dane są publicznie dostępne, więc to nie jest jakiś problem dla Jakdojade żeby je dodać do swojego serwisu. Myślę, że czekają na to jak będa dostepne dane dla autobusów i będą pokazywać juz wszystko :)
  • Odpowiedz