Wpis z mikrobloga

Jaki czytnik ebooków polecacie kupić do 300 zł nowy/używany. Będzie zauważalna różnica pomiędzy rozdzielczością HD, a 800x600 w codziennym użytkowaniu? Trochę poszukałem i znalazłem InkBook Classic 2 oraz Tolino Shine. Jakie opinie o tych czytnikach. Czytać będę głównie w pracy popołudniami.
#czytniki #ebook #kindle
  • 16
  • Odpowiedz
@Braddock95: Co do samych czytników to się nie wypowiem, ale odnośnie rozdzielczości - miałem Onyxa 800x600, teraz mam Kindle z 1448x1072. Szczerze? Widać różnicę gdy położysz je obok siebie, w codziennym użytkowaniu tego nie zauważysz, oko się szybko przyzwyczaja.
  • Odpowiedz
@Braddock95: Z tych dwóch to na pewno Tolino, o inkBooku zapomnij jeśli nie lubisz kłopotów. Pomyśl jednak, czy nie będziesz mógł korzystać z wypożyczalni Legimi w lokalnej bibliotece. Wtedy tylko PocketBook: http://cyfranek.booklikes.com/post/1585615/legimi-w-bibliotece-za-darmo
Najtańszy do Legimi, to pewnie Touch Lux 3.
Może jeszcze zaglądnij tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/1615965/jaki-czytnik-e-bookow-wybrac-listopad-2017-r
  • Odpowiedz
  • 0
@Cyfranek Dzięki za info. Czytałem twoje recenzje :) Powiedz mi czy lepiej kupić Tolino Shine czy Page. Z tego co doczytałem to Shine ma większą rozdzielczość ekranu w technologi Pearl natomiast Page 800x600, ale już w Carat.
  • Odpowiedz
@Braddock95: Różnica między Shine a Page jest teraz też taka, że:

- Shine jako jeden z dwóch (najstarszych) modeli Tolino nie ma aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania;
- Shine ma wbudowane oświetlenie (przydaje się jeśli w pracy nie masz dobrego światła lub będziesz też czytać w miejscach typu poczekalnie, pociągi, autobusy itp.).

Page jest lżejszy i obudowa lekko zalatuje tandetą, ale w sumie nie jest tandetna. Plastik takie
  • Odpowiedz
@Braddock95: Page z niemieckiej księgarni może przyjść nawet wcześniej niż od kogoś z drugiego końca PL. Cena w PL jednak atrakcyjniejsza. W zeszłym miesiącu była dobra cena w DE (55 EUR), więc pewnie dlatego są teraz po 250 na Allegro. Ale jak te u nas to używki, to pewnie po naprawach.
  • Odpowiedz
  • 0
Trochę taki podejrzany ten sprzedawca. Na maile też chyba nie odpisuje. Niestety cena nowego Tolino z Niemiec to ponad 300 zł z wysyłką. Trzeba będzie poczekać :)
  • Odpowiedz
@Braddock95: Wielokrotnie kupowałem i zwykle z lupą mogłem szukać śladu używania. Sporo osób też tu chwaliło. Może trafiałem na takie otwarte i od razu odesłane? Raczej złomów ponownie po prostu nie sprzedają jak sądzę. Ale to jednak używka i trafić można też na coś faktycznie używanego. Z tym trzeba się liczyć.
  • Odpowiedz