Wpis z mikrobloga

Mirki spod #lg #lgg4
Czasami nie kupujcie baterii na tej aukcji i od tego sprzedawcy
https://allegro.pl/lg-g4-bl-51yf-h815-h818-optimus-fabryczna-bateria-i6996483162.html?

Chociaż w nazwie zarzeka się, że fabryczne i nowe to przychodzą w jakimś śmiesznym kartoniku, z pieczątkami na odwrocie baterii, brak naklejki informującej o zalaniu i nie ma dziurek na pinach. Różni się od produktu prezentowanego na zdjęciach. Szok, skandal, zgłosiłem już aukcję.

#allegro
  • 6
@XsomX: Oddając jednak sprawiedliwość. Właśnie do mnie zadzwonili i przeprosili, tłumacząc, że nie są w stanie sprawdzić każdej sprzedawanej baterii i oferując zwrot kosztów włącznie z wysyłką zwrotną. Powiedziano mi również, że wycofają tę partię i poproszą o wyjaśnienia od hurtownika, u którego je kupili.
Obsługa klienta, jak nie w Polsce.
@uhu8: Uuu, polonista neofita czepiający się znaczenia powszechnie przyjętych zwrotów. Fabryczny utożsamiany jest z oryginalny w bardzo wielu przypadkach. To jest celowe wprowadzanie w błąd i przestań pierniczyć głupoty, że mogło znaczyć coś innego, bo sami wykonali do mnie telefon z pytaniem dlaczego uważam, że nie jest oryginalna i proszą o komentarz, bo skontaktują się z hurtownikiem, który miał sprzedać im oryginalne baterie.

Co zakładam było lekko naciągane i nabierają ludzi,
@XsomX: nie polonista neofita, tylko takie są realia.
Podróbki masowo na allegro mają opis w rodzaju 'cośtam DO lg4'.

No tak, z uzupełnieniem w "niczego nie usunę" masz 100% racji.
Myślałem, że odesłałeś, oni przysłali z innej partii towar i było ok.
@XsomX: januszy biznesu jest mnóstwo. Niestety życie nauczyło by każde słowo, które chciałoby się traktować jako obietnica, że dostaniesz coś oryginalnego (dajmy na to produkcji LG) sprawdzać w drugą stronę - co ono może znaczyć dla nieuczciwego janusza.
"Firmowa bateria" oznacza, że nie no-name, ale będzie jakiejś chińskiej "marki".
"Fabryczna bateria" oznacza, że nie była robiona na kamieniu przy lepiance.

Coś jak z samochodami, "bezwypadkowy" dla normalnej osoby oznaczało nie tłuczony