Wpis z mikrobloga

Łebki spod tagu #bekazkatoli : "Hurr durr katole som głupie bo wierzom bez dowoduf"

Te same łebki na tym samym tagu: "tak, tak, masz rację lakuraczacza, dostałeś wiadomości na priv ze zbanowych kont a my ci wieżymy, bo jesteśmy mondrymi racjonalistami nie to co te głupie katole".

Jak to jest, że im głośniej gimboateista krzyczy o swojej mądrości, tym bardziej obniża poziom wypoka pisaniem takich debilizmów?

Trzeba przyznać, że napływ widzów Magicala i innej patologii bardzo podniósł popularność takich wysrywów na wykopie.

#heheszki #rakcontent #bekazlewactwa #4konserwy #shitwykopsays #gimboateizm
Pobierz L.....i - Łebki spod tagu #bekazkatoli : "Hurr durr katole som głupie bo wierzom bez ...
źródło: comment_67eIgnpfPMngASjLSLxpYnqGFRON21gV.jpg
  • 77
@Werdandi No dokładnie, to jest jedna osoba. Do tego cały czas zmierzam. Nie jest demiurgiem, taka myśl powstała z błędnej interpretacji Pisma Świętego. Teraz pytanie skąd wiemy, że nasza interpretacja jest tą właściwą. Właśnie z założenia, że Bóg jest dobry. To nie jest tak, że kilku ludzi mówi sobie, że Bóg jest zły i ja mam przypuszczać, że mają rację. Jak na razie Pismo Święte bardziej mnie przekonuje od słów Jaśka Kowalskiego.
@Werdandi Zacznij jeszcze oskarżać dzisiejszy Kościół o krucjaty i powiedz, że Kościół przeciwdziała rozwojowi nauki. Wtedy będziemy mieli wykopowy ateizm w pigułce. Indoktrynacja - checked, niedopowiedzenia - checked, wojny religijne - checked, zacofanie - checked. Waszym problemem jest też to, że są często mylicie sacrum z profanum.
@Wokawonsky:

taka myśl powstała z błędnej interpretacji Pisma Świętego


Zacznijmy od tego, że marcjonizm wyrzuca większość Pisma Świętego do kosza jako fałszywe. Więc ciężko uznawać Pismo Święte za autorytet w tym przypadku... może to chrześcijanizm bazuje na złych pismach. Trzeba to brać pod uwagę szczególnie jeśli jak twierdzisz masz otwarty umysł (czego kompletnie u ciebie nie widzę, wolnomyślicielstwo na pół gwizdka).

Zacznij jeszcze oskarżać dzisiejszy Kościół o krucjaty i powiedz, że
@Werdandi Otwarty umysł a łapanie wszystkiego jak pelikan to zupełnie co innego. No tak, chrześcijaństwo bazuje na złych pismach, z chrześcijaństwa wyodrębnił się twój Marcjonizm ¯_(ツ)_/¯ najs
Trzeba przyjąć jakiś punkt odniesienia, żeby mieć do czego porównywać informacje z innych źródeł, jestem katolikiem, więc moim jest Pismo Święte.

Kolejny raz w żaden sposób nie odpowiedziałeś na moje argumenty. Te krzywdy zostały wyrządzone realnie. Żałosne.


Dobrze, zrobię to jako pierwszy. Ja, mocą nie
@Wokawonsky:

No tak, chrześcijaństwo bazuje na złych pismach, z chrześcijaństwa wyodrębnił się twój Marcjonizm ¯(ツ)


Marcjon uznawał tylko Ewangelię Łukasza i dziesięć listów św. Pawła.

Trzeba przyjąć jakiś punkt odniesienia, żeby mieć do czego porównywać informacje z innych źródeł, jestem katolikiem, więc moim jest Pismo Święte.


Gorzej gdy twój punkt odniesienia nie pokrywa się z rzeczywistością. No ale żeby to rozważyć nie można łapać wszystkiego jak pelikan( ͡°
@Werdandi

Marcjon uznawał tylko Ewangelię Łukasza i dziesięć listów św. Pawła.


Więc coś jednak zaczerpnął. Nawet samą koncepcję Boga.

Gorzej gdy twój punkt odniesienia nie pokrywa się z rzeczywistością


W takim razie oświeć mnie. Co pokrywa się z rzeczywistością według ciebie?
@Wokawonsky:

Więc coś jednak zaczerpnął.


Chcesz to się do tego masturbuj ale nic to nie wnosi do dyskusji.

Cała ta dyskusja o marcjonizmie miała udowodnić że bóg nie jest jedną spójną koncepcją. Jest różnie definiowany. Ba może być nawet uznany za złego boga. Bogów może być równie dobrze kilku. Nie możesz zatem powiedzieć nic pewnego o bogach ani nie masz podstaw żeby głosić który jest tym prawdziwym. A mówienie o sacrum
@Wokawonsky:

W takim razie oświeć mnie. Co pokrywa się z rzeczywistością według ciebie?


O to chodzi że nie wiem, nie możemy powiedzieć niczego o bogu i w tej sytuacji głoszenie słowa bożego jest równoznaczne z ględzeniem paranoika. Możemy co najwyżej zawiesić sąd żeby się nie ośmieszać.
szkoda tylko, żelawrence pisze, że wierzy w gościa latającego na chmurce. Poukładałeś fakty? Następny z pałą z logiki?


@jankes83: xD logika wywodzi się z matematyki i nie wartościuje danych subiektywnie tylko zerojedynkowo także

Branie czegoś na wiarę bez dowodów = branie czegoś na wiarę bez dowodów.

Cieszę się że zaorałeś się sam, w ten sposób skróciłeś swoje i moje męki.


@Lawrence_z_Arabii: