Wpis z mikrobloga

Łebki spod tagu #bekazkatoli : "Hurr durr katole som głupie bo wierzom bez dowoduf"

Te same łebki na tym samym tagu: "tak, tak, masz rację lakuraczacza, dostałeś wiadomości na priv ze zbanowych kont a my ci wieżymy, bo jesteśmy mondrymi racjonalistami nie to co te głupie katole".

Jak to jest, że im głośniej gimboateista krzyczy o swojej mądrości, tym bardziej obniża poziom wypoka pisaniem takich debilizmów?

Trzeba przyznać, że napływ widzów Magicala i innej patologii bardzo podniósł popularność takich wysrywów na wykopie.

#heheszki #rakcontent #bekazlewactwa #4konserwy #shitwykopsays #gimboateizm
L.....i - Łebki spod tagu #bekazkatoli : "Hurr durr katole som głupie bo wierzom bez ...

źródło: comment_67eIgnpfPMngASjLSLxpYnqGFRON21gV.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Werdandi Myślisz, że sobie nie zdawałem tego pytania panie oswiecony ateisto? Myślałem nad tym i doszedłem do paru logicznych wniosków. Zarzucam wam tylko gimboateizm i ciasny umysł, bo nie potraficie przyjąć do wiadomości, że ktoś może być nad wami (rozróżnij JEST od MOŻE BYĆ).
  • Odpowiedz
@Werdandi Oh szantaż emocjonalny. Niedobrzy katole/Żydzi/muzułmanie/hinduiści, bo przekazują wiarę swoim dzieciom, każą im chodzić do świątyni i słuchać tych niezrozumiałych tekstów.
  • Odpowiedz
@Werdandi Już się dzielę. Twoje ograniczenie polega na tym, że uważasz, że wybiera się między "duszkami" i każdy jest kim innym. Ja myślę, że każdy jest tym samym jedynym Bogiem i każdy, niezależnie od wyznania ma szansę na zbawienie.
  • Odpowiedz
@Werdandi Na szczęście można spotkać jeszcze normalnych ateistów, którzy nie są nastawieni przeciwko wierze, nie twierdzą że to jest mamienie, indoktrynacja i wszystko co najgorsze. Niestety na wykopie większość ateistów to sfrustrowani ludzie, którym mama kazała chodzić do kościoła musieli słuchać niezrozumiałych tekstów zamiast grać w wowa albo układać bionicle
  • Odpowiedz
@Werdandi Tu nie chodzi o żadną kompatybilność. Wiara to nie serwis randkowy. Bóg może być jeden, nawet gdy inaczej o nim uczą w różnych częściach świata. Każdy myśli o tej samej osobie, choć trochę inaczej ją postrzega
  • Odpowiedz
@Werdandi Powiedz mi o systemie moralnym, w którym dobro jest wtedy gdy szkodzi się sobie i innym ludziom. Zrozumiesz o co mi chodzi. Dobra nie można prosto zdefiniować, jednak możesz nakreślić jego zarys
  • Odpowiedz
@Wokawonsky:

Powiedz mi o systemie moralnym, w którym dobro jest wtedy gdy szkodzi się sobie i innym ludziom.


Już mówię. System który bazuje na strachu (kara piekła), umartwianiu się (asceza), nieszczerości (ponieważ wiernemu nie mówi się wszystkiego - niedopowiedzenia i dokonuje się indoktrynacji), system który dzieli ludzi (na wierzących, nie wierzących, wierzących w innych bogów, heretyków), gloryfikuje cierpienie (brak chociażby zezwolenia na eutanazję), zabija w imię boga, składa ofiary w imię boga. To tak na
  • Odpowiedz
@Werdandi Oho, zaczyna się xD wiara jako system, którego używa się by omamić ludzi, na wyimaginowanym przykładzie wiary katolickiej. Tę śpiewkę widziałem tu nie raz, daruj sobie. Proszę Cię, pójdź gdziekolwiek do kościoła, choćby na kazanie i sprawdź czy ksiądz powie choćby słowo na tematy o których teraz napisałeś. No może oprócz eutanazji, ale Kościół traktuje życie jako największą wartość i jest przeciwny zabijaniu.
  • Odpowiedz
@Wokawonsky: Bóg żydowski to też bóg katolicki, bóg Jahwe to bóg katolicki, bóg starotestamentowy to bóg katolicki. Nie znasz podstaw swojej wiary, nie znasz ruchu marcjonistycznego. Ale mówisz mi, że nie jesteś omamiony. Ciekawe.

Wymieniłem ledwie część zła które wyrządzają/wyrządziły systemy religijne. Nic z tego co napisałem nie jest wyimaginowane jak piszesz. Te szkody zostały realnie wyrządzone.
  • Odpowiedz