Wpis z mikrobloga

#psyandre

Jakie są wasze odczucia po pierwszym odcinku? Jakie poboczne watki chcielibyście żeby były poruszone w fanfiction? Jakiej konwencji się spodziewacie? Jak myślicie, co się stało z mężem Gritty? Licze na każdy feedback i dziękuje za pozytywny odzew po pierwszym odcinku. Drugi już się pisze. Mam pare rozterek co do fabuły, więc zostawiłem sobie czas, żeby ją sobie jak najlepiej przemyśleć.

taguje #wergilicontent - troche nie wiem co zrobić z tym tagiem. Można obserwować, ale nie trzeba. Jeśli kiedyś mnie jeszcze podkusi żeby napisać pastę to na pewno będzie opatrzona tym tagiem.

#swietyzabiusz - seria BĘDZIE kontynuowana i zajęcie się Psami Andre nie znaczy, że to koniec Żabiusza.

Dzięki wam wszystkim, że jakiśtam twórczy imperatyw znajduje ujście w tym że czytacie te moje czy to pasty, czy to opowiadania.
  • 14
@nightrain: Niekoniecznie, ponieważ w kanonie nigdy to nie zostało potwierdzone. Spawn orków poza górniczą doliną od któregoś rozdziału sugeruje, że orkowie szykują się do oblężenia Khorinis i to będzie zawarte w fabule, ale niekoniecznie udało się zdobyć Khorinis. Jednoznaczne potwierdzenie upadku Khorinis jest w Arcanii, ale ja tego nie uznaje jako kanon, podobnie jak wielu graczy.

W Gothicu 3 padają stwierdzenie, że Khorinis upada, jednak jako że postacie z Myrtany mogą
@nightrain: Poza tym jest jedna dość duża nieścisłość fabularna w gothicu, która bardzo trudno obejść. Thorus mówi, że orkowie zniewolili mieszkańców Khorinis tak samo jak zrobili to orkowie z Myrtany, tylko że orkowie z Myrtany to inny gatunek orków, wobec tego nie wierzę, że orkowie z Khorinis zniewoliliby ludzi, ponieważ by ich po prostu zabili.

Wiekszą zagwozdką dla mnie jest raczej to co stało się z farmą Onara.
@BordowaZielonka: Jaszczuroludzie nie aspirowali do zdobycia Khorinis u boku orków, pilnowali smoczych jaj na wyspie Khorinis, bo chcieli odbudować swój tak jakby "potencjał militarny" po śmierci smoków. Jestem pewny, że po zabiciu smoka ożywieńca szeregi jaszczurów się zupełnie rozsypały.

Nie ma wątpliwości, że Jaszczury miały swojego rodzaju pakt z orkami z wyspy. Póki co jestem skłonny uznać, że Jaszczury zostały wybite przez orkowych pułkowników z Myrtany, po tym jak straciły protekcje
@sebastokrator: Będę wprowadzał tylko imiona dla postaci z gry niewymienionych z imienia, np. męża Gritty. Żadnego zmieniania kanonu nie przewiduje, od poczatku założyłem, że to niedozwolone. Ingerencja w lore będzie polegała tylko na rozszerzaniu lore w obszarach pobocznych, np. to, że ojciec Pablo walczył pod Hagenem a Wulfgar był kapitanem straży przed Andre. W grze zostało to niedopowiedziane, więc tutaj myślę, że moge to powiedzieć, ale nigdy nie zaneguje czegoś, co