Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki i Mirabelki mam takie pytanie.
Jeśli kupiłem telefon w saturnie, a oni z jakiegoś powodu (nie mojego) nie chcą go przyjąć na gwarancję, to mogę prosić o zwrot gotówki? To znaczy oni dają mi kasę a ja im telefon.

Jeśli chcecie mogę rozwinąć o co mi konkretnie chodzi.

#pomocy #pytanie #kiciochpyta #saturn
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reevhar: niby jaki jest powód, że nie chcą przyjąć na gwarancję? Chyba, że mówisz o telefonie samsunga, który chcesz oddać w Saturnie w Gdańsku w galerii bałtyckiej - w takim wypadku takie posunięcie to głupota.
@Reevhar: przy gwarancji gwarantem jest producent a nie sklep. do sklepu możesz mieć wąty na podstawie Kodeksu Cywilnego czyli np. niezgodność towaru z umową i to jest lepsza droga niż gwarancja nieunormowana w prawie cywilnym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakub3k12345: @PanKtos
W tym rzecz, że różowy kupił iPhone X cztery dni temu. Wszystko było dobrze, tylko dzisiaj zauważyła, że telefon się nie ładuje. Ikona ładowania jest, pod inną ładowarką to samo. Procent baterii spada nawet podczas ładowania.
Więc możliwe, że bateria z jakiegoś powodu siadła.
@Reevhar: Co wy z tą gwarancją ile można powtarzać. NOS W KODEKS CYWILNY i przestań bredzić o czymś co określa sobie producent jak mu się podoba. Tak trudno wygooglować "podstawy prawne reklamacji"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakub3k12345: nie ma sensu oddawać tam samsungow na gwarancję ponieważ autoryzowamy serwis samsunga jest oddalony o 10 minut spacerem od sklepu.
@Reevhar: ale jaki jest argument. Od czasu dymu jaki MSHP miało w Olsztynie to sprzęt na gwarancję jest przyjmowany praktycznie z każdego powodu. Jestem zaskoczony takim podejściem.
Pamiętam, że kiedyś miałem klienta, który miał MacBooka air i po dwóch dniach chciał go wymienić. Wymiana nie wchodziła w grę, wiec