Wpis z mikrobloga

Mam problem z instalacją Windowsa 10 na Goodram IRDM 120 GB. Po instalacji która przebiega standardowo nic się nie dzieje, komputer jest w razie pokazywania loga producenta płyty głównej. Kiedy instalowany jest na HDD po instalacji pojawia się kółko i przechodzi po jakimś czasie do personalizacji tych windowsowych, co robić?

#pcmasterrace #goodram #komputery #windows #windows10
  • 12
@musztarda_1: Właśnie problem jest taki że wszystko się wydaje ok, check disc mówi że git, wgrać na to pliki idzie spokojnie z tego jak i innego komputera (bo już to zrobiłem), tak jakby problem bierze się z absolutnie nikąd i nie wiem co zrobić jeszcze, nawet już nagrywałem inny obraz windowsa bo już miałem sytuację że to pendrive był nie taki.
@Edom: Jedynie do przychodzi mi do głowy to sprawdź w jakim trybie działa BIOS/UEFI. Przestaw najlepiej do UEFI i spróbuj uruchomić z tym podłączonym SSD (tylko i wyłącznie) oraz pendrivem.

Jeżeli instalator zastartuje naciśnij SHIFT + F10
i wyczyść dysk:
diskpart
lis dis
(patrz jaki numer dysku ma SSD prawdopodobnie będzie to 0)
sel dis 0
cle
con gpt
cre par efi size=260
cre par pri
exit

zamknij okno polecenia i
@Miekki: Dobra, klonowanie niby przeszło pomyślnie i nie widzę błędów, ewentualnie nie wiem teraz co zrobić, chciałbym żeby ten SSD (teraz dysk A:) stał się systemowym itp. da się to zrobić?