Wpis z mikrobloga

W sobotę zrobiłem małe porównanie topowych piw z naszego poletka:
Artezan - Samiec Alfa BBA 2017
Łańcut - Zawisza Czarnych Jack Daniel's BA 2018
Czarna Owca - Porter Noster BBA 2017 (kraft roku na PTP)

Z piwami solidnymi z rynku zaoceanicznego:
Goose Island - Bourbon County Brand Stout 2017
Prairie Artisan Ales - Vanilla Noir
AleSmith Brewing - Speedway Stout (jedyne nielezeżakowane w beczce po jakimkolwiek destylacie)

Oraz z bonusem w postaci Lervig - Barley Wine BBA

No i jak jestem wielkim fanem Samca (w przeciwieństwie do Zawiszy), tak kolejny rok z rzędu (2016 też tak sprawdzałem bezpośrednio) wymiękł ze stricte koncernowym piwem, szeroko produkowanym i dostępnym już nie tylko za oceanem... Zdwojone intensywności beczek, w których dojrzewały amerykańce w stosunku do polskich, całość dużo lepiej poukładana, naprawdę CIELISTA (vs wodnisty Porter Noster) , mniej szorstka (popiołowa goryczka w Zawiszy! Zbyt kawowy i goryczkowy Samiec) i zwyczajnie sporo lepsza. Nawet Norweski BW miał sporo lepszy profil beczki (może dlatego, że spędził w niej 12 miesięcy :p) i był słodszy, bardziej zalepiający. Ogólnie to BCBS 4.5, Vanilla Noir i BW po 4.25, Speedway 4.0, SA 4.0 naciągane i jednak zawód, Porter 3.75, Zawisza 3.5

#craftbeer
#piwo
#degustator kurła
##!$%@? xD
AbaddonLincoln - W sobotę zrobiłem małe porównanie topowych piw z naszego poletka:
A...

źródło: comment_KrSUwJMj1SXNkbdddJkjwPhbdxap87MI.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: Zbieg okoliczności z nickiem, czy to Ciebie widuję często na untappd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Też niedawno miałem okazję bezpośredniego porównania Samca 2017 do BCBS i mam podobne spostrzeżenia. W sumie Samiec w tym zestawieniu zawiódł. To świetne piwo, ale BCBS ma wszystkiego lepiej i więcej. Beczka zapiera dech, tak aromat jak i smak, piękne ciało, oczywiście #teamslodyczka tak jak lubię. Piękna sprawa.
  • Odpowiedz
@jamtojest

widuję często na untappd

To muszę być ja 8)

jest przehajpowany

Jeszcze jak :D na premierze mi bardziej wszedł, ale... Porownywałem z innymi Samcami, to pewnie dlatego ;P Choć nie powiem, takiego WOW jak przy pierwszym Samcu BBA w 2016, to nigdy nie miałem z piwami. Do czasu KBBS pewnie gdzieś kilka miesięcy temu...choć nawet mniej zaskoku, bo wiedziałem czego się spodziewać :P
  • Odpowiedz
A ten 2016 był w jakiś sposób wyjątkowy


@jamtojest: nie no, w 16 wyszedł 2015, pierwszy BBA, w tych buteleczkach 330 ml po 17 zeta. I to była klasa światowa, do tej pory się nie zbliżyli do tego poziomu. 2016, co to wyszedł w zeszłym roku był mocno średni, ten teraz (2017 premiera w 2018) trochę lepszy
  • Odpowiedz
@AbaddonLincoln: A no to się zgadza teraz, bo Ty pisałeś najpierw o roku picia, a nie roku warzenia, jak są oznaczane normalnie. To fakt, 2015 był super. I co najlepsze, mógł kosztować kilkanaście złotych, a za rok już kilkadziesiąt :P
Teraz to samo jest z Zawiszą, dobre piwo, ale cena jak dla mnie mocno przesadzona.
  • Odpowiedz