Wpis z mikrobloga

Siemano #podrozujzwykopem !

Za 3 tygodnie wybieram się samochodem do #chorwacja . Spanie będzie pod namiotem a podróż po Chorwacji zaczynam w Zadar skąd zabieram swoją ekipę.

Mam prośbę!

Chcę, żebyście polecili miejsca które warto zobaczyć Nie chciałbym przejechać obok czegoś wartego zobaczenia, tym bardziej, że zjeżdżę ten kraj wzdłuż i wszerz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co istotne, nie jestem miłośnikiem miast. Kręci mnie natura, w końcu jestem ze wsi ( ͡ ͜ʖ ͡) Jakieś dzikie plaże? Godne polecenia pola namiotowe? Punkty widokowe?
  • 9
  • Odpowiedz
@bonifacy_pankracy: Primošten - tu polecam zatrzymać się na dłużej, Dubrovnik, Trogir (subiektywnie chyba najładniejsze Chorwackie miasteczko, ma w sobie coś niezwykłego), Rovinj, Krka, pałac Dioklecjana w Splicie (jeśli interesują cię takie rzeczy), Szybenik (bardzo urokliwa starówka, chyba najładniejsza katedra z całej Chorwacji), ja sobie jeszcze kilka lat temu skoczyłem na bungee z mostu przy Szybeniku, w Szybeniku widok z twierdzy jest spoko.
Szerokości :-)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bonifacy_pankracy: kameralnych, dzikich plaż jest sporo na riwierze Makarskiej. Najłatwiej je znaleźć kajakiem lub po prostu udać się na skraj miejscowości i iść w stronę następnej wzdłuż morza. Od głównej ścieżki powinny odchodzić węższe w stronę morza. I nie przejmuj się, że nie widać plaży, jeśli jest ścieżka to jest i plaża. Tylko uważaj schodząc po skałkach na dół. Na zachętę dam przybliżona lokalizację jednej z nich. Idąc ścieżka z zivogosce
kretwgranulkach - @bonifacy_pankracy: kameralnych, dzikich plaż jest sporo na riwierz...

źródło: comment_OoeSU7SiKhqtBxPMMEVNKf7a3xhVoYzR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@bonifacy_pankracy jak będziesz w Primosten i zobaczysz taka górkę z posągiem podświetlonym w nocy, to tam można wjechać - polecam, mega widoki na całe miasteczko i nie przerazaj się na ostatniej prostej, wjedzie tam wszystko ( ͡ ͜ʖ ͡) po prawej na dole zobaczysz opuszczony serbski hotel, polecam obejrzeć i obok niego piękna prawie dzika plaża :-) w okolicy hotelu jest "free parking" i mysle że znalazłbyś
  • Odpowiedz