Wpis z mikrobloga

Żeglarskie Mirki, za tydzień wybieram się na pierwszy morski rejs na Bałtyk (kierunek Bornholm) i mam 2 pytania:
1. Czy taki rybacki ubiór z PCV https://dodatkimasarskiezwm.pl/p/19/497/ubranie-pros-model-102-013-odziez-rybacka-profesjonalne-ubrania-robocze-higiena.html?gclid=Cj0KCQjw45_bBRD_ARIsAJ6wUXT6u9deroX-5XjvADnykNZ2Xphn2tg1NT3LvDDPhavFL9rmnyOCTiAaAp1VEALw_wcB i kalosze wystarczą na pierwszy raz?
2. I coś poważniejszego, czy są jakieś sposoby aby zapobiec/zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby morskiej? Nie byłem na morzu i nie wiem jak to może być ;)

#zeglarstwo
  • 16
@bugg kurtka ortalionowa powinna wystarczyć. Zależy od pogody. A ten strój powinien dać spokojnie radę. Na wszelki wpyadek lepiej go mieć. Nwm czy kalosze to dobry pomysł. Na jachcie jest ślisko i często buja a kalosze są mało stabilne. Lepsze by były jakieś buty za kostkę z podeszą która się nie będzie ślizgać. Takie moje doświadczenie z żeglowania po Mazurach bynajmniej (ʘʘ)
czy są jakieś sposoby aby zapobiec/zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby morskiej?


@bugg: Tak, trzeba się położyć pod rozłożystym dębem na polanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznam, że na ostro... pierwszy rejs na Bornholm od razu. W razie czego rzyganie za burtę, a pomaga spanie i leżenie. Zapinaj szelki na pokładzie, noś kamizelkę.
@reddin: jest ekspertem od Ch. M. Smak frytek w obie strony ma opanowany, może coś
W tym stroju będziesz mokry od potu, według mnie na sezon letni i na początek dobre są sztormiaki z Decathlonu w tej samej cenie, teraz nie powinno być jakoś strasznie na Bałtyku a zawsze lepiej ubrać coś pod spód niż zalewać się potem. No i kisiel, dużo kiślu, wygląda i smakuje tak samo w obie strony ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@bugg sztormiak taki albo z decathlonu + kalosze na sztormowa pogode, silny wiatr z deszczem bardzo spoko, dwa dni temu mnie zlapala burza na baltyku to tylko we dwojke z 5 os siedzieliamy na pokladzie bo reszta bez full sztormiaka taki deszczyk i fale dostalismy a łajba malutka. Co do choroby morskiej imbir, rzucie skorki od chleba, kisiel (w dwie strony smakuje tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)),
@Sailor96: Też mam, przydają też się jako osłona przed wiatrem. 2 lata temu w drodze na Bornholm się sprawdziły. U mnie znajomi mówią, że jak Polacy płyną na Bornholm to tylko w celach pirackich. Także jakiś drobny żarcik wytnijcie lokalsom:)
@deadsoldier26
@martinez98
@reddin
@Sailor96
@Tryggvason
@r4et5
@mamut-tme
Dzisiaj wróciłem. Było kozacko, spodnie z Decathlonu daly spoko radę, chociaż nie miały specjalnie ciężko, tylko kilka razy fala weszła na pokład.
Sam Bornholm bardzo przyjemny, ale jednak za krótko to trwało żeby zwiedzić coś porządniej. Za to Christianso bardzo klimatyczne.
Pierwszego dnia było rzygane, ale warunki były ku temu byly więcej niż sprzyjające :D czekam na kolejny rejs ;)