Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nigdy nie spodziewałem się, że będę szukał pomocy na forum internetowym.
Od dłuższego czasu mam myśli samobójcze, potrafię się budzić w nocy i myśleć, czy mojej żonie albo dziecku, nie byłoby lepiej gdybym umarł (lvl 28).
Jestem tak jakby "zgaszony", zero własnego zdania, brak sił, aby wstać z łóżka rano itd, pewnie tylko dlatego, że nie chce zawieść córki ani żony jakoś funkcjonuje. Staram się mimo tego ciężaru w głowie działać normalnie, ale ja sam zauważyłem, że coś jest nie tak. W pracy tak samo, kiedyś walczyłem o lepsze zarobki, warunki w korpo, bo zawsze może być lepiej. Teraz mam na to wszystko wywalone. Chciałbym zmienić pracę, ale nagle mam milion powodów dla których tego nie zrobię, chciałbym zacząć trenować coś, zadbać o zdrowie, ale nie mogę się pozbierać. Ten ciągły brak sił. Całe życie walczyłem z problemami, ile by ich nie było. Teraz przy każdym natłoku myśli bolą żyły.
Dlaczego tutaj piszę? Chce z tym coś zrobić, tylko nie wiem jak zacząć.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem ci tak - Nie, nie będzie im lepiej. Może żona sobie poradzi, ale dziecko zniszczysz. I nigdy (nie żartuję) nigdy nie będzie tzw "normalną dziewczynką". Zwróć się po pomoc do żony, idź do psychologa, do psychiatry jeśli będzie trzeba. A nawet do endokrynologa. Może to głupio zabrzmi, ale niezwykle czesto utajone choroby tarczycy lub zbyt niska produkcja hormonów przez jeden z gruczołów także może dawać objawy podobne do depresji,
Zacznij rozmawiać o tym ze swoją żoną. Rodzina zawsze musi być w komplecie. One Ciebie potrzebują i będą potrzebować. Trzymaj się i rozmawiaj.
@AnonimoweMirkoWyznania: To co opisujesz to objawy depresji lub problemów hormonalnych (np. tarczycy) bo dają podobne efekty. Depresja często zaczyna się przez życie w ciągłym stresie, po pewnym czasie organizm już nie daje rady i ten brak sił by wstać rano z łóżka to mechanizm obronny - organizm wyłącza się by uniknąć kolejnej dawki stresu, problemów z którymi sobie już nie radzi. Zrób badania tarczycy (USG tarczycy i badania krwi TSH, FT3,