Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki wydaje mi się, że trochę zbyt często pije alkohol. Tzn. nie pije codziennie, często na tygodniu prawie nic, czasem trochę więcej jak trafi się mecz, ale w weekend już trochę lubię wypić. No niby nic złego i niektórzy powiedzą, że to normalne że z 3-4 piwka sobie wypije, czasem jakiś shot czy whisky, ale w sumie problemem nie jest tu ilość którą ostatnio zacząłem w miarę kontrolować i nie miewam już wielkiego kaca dnia następnego, ale problemem jest wg mnie to, że nie potrafię sobie jednak odmówić tej odrobiony alkoholu.
Czyli podsumowując problemem nie jest raczej ilość spożywanego alkoholu, ale raczej to, że mam problem aby sobie odmówić z 2 piwka wieczorem w weekend. Ktoś może był w takim położeniu i sobie jakoś z tym poradził?
#uzalenienie #alkohol #alkoholizm #motywacja #piwo #wodka #pijzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 8
OP: > 2 piwa weekend i mowisz o problemie xD

@alejondro: nie 2 piwa przez cały weekend, a 2 w piątek, 2 w sobotę, 2 w niedzielę.

@fnord23: no bo nie pije codziennie, ale w weekend już tak i wtedy wg mnie te 3 dni to już za dużo dla mnie.

@GłuchaTowarzyszka: nie ma i nie miałem alkoholików w rodzinie.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
@AnonimoweMirkoWyznania: nie zastanawiaj się nad tym czy jesteś alkoholikiem czy nie, tylko skup się na tym, że ilości wypijanego przez Ciebie alkoholu i niemożność zrezygnowania z tego sprawia, że nie czujesz się z tym dobrze. Jesli zapala Ci się lampka ostrzegawcza, czujesz że ciągnie Cię do alko i nie umiesz sobie odmówić to póki jesteś w stanie to jako-tako kontrolować, zrezygnuj na jakiś czas z alkoholu i zobacz jak to wpłynie