Wpis z mikrobloga

#wegry #podroze #podrozojzwykopem
Mirasy, robie szybki wypad własnym autem ze znajomymi na Węgry, planujemy jakieś baseny, jak w okolicy/ po drodze są ładne miasta/mosty/posągi do obejrzenia to też byśmy zahaczyli. Wypad na 2 dni.
Wyjeżdżamy przez Barwinek na Słowację i właściwie nie mamy planów gdzie się zatrzymujemy xD Ktos był, poleca jakieś miejsca żeby odwiedzić, gdzie bywać, gdzie nocować?
Frank_Parker - #wegry #podroze #podrozojzwykopem
Mirasy, robie szybki wypad własnym ...

źródło: comment_1ATHwR7cwLCrMZACvsOE3iUzFDCO2NOb.gif

Pobierz
  • 6
@Frank_Parker:

#!$%@?, ale jedziecie na wschód czy Budapeszt? Na wschodzie macie w #!$%@? fajnych basenów, np. Aquapark znajdujący się w jaskini w Miscolc, albo np. Berekfurdo, albo oklepane Hajduszoboszlo. Ja bym polecał jednak Budapeszt i okolice na dwa dni, chyba, że faktycznie chcecie tylko dupy pomoczyć w termach.
@Paul_Proteus: dzięki wielkie, bo w ogóle nie wiem jak ugryźć temat, tak się znajomemu uwidziało xD Do Budapesztu raczej nie zawitamy, bardziej zmoczyć dupy, ale dzięki za radę, widzę że miszkolc sensownie po drodze. A sama Słowacja? Koszyce, Preszow, są tam jakieś zabytki warte obejrzenia?
@Frank_Parker:

W pobliżu Miscolc masz do pozwiedzania Eger. Urocze miasto z zamkiem i fajną architekturą, do tego również termy i pełno winnic dookoła. Poza tym jest też pałac w Lillafured, a jak Wam starczy czasu to Tokaj na wschód. Jeśli głównie leżenie wokół basenów to lepszej opcji nie widzę.
@Frank_Parker: Basen w Miscolcu jest taki, że jak wchodzisz to robisz "wow" a po 2h już Cię #!$%@? z nudów trafia. No ale warto zobaczyć, byle nie na cały dzień.
Koło Egeru są fajne termy ale nie potrafię tego znaleźć w googlach. Poszukaj w necie informacji. Salt Hill to się chyba nazywa i znajduje się w Egerszalok. Miło wspominam ale trochę przez mgłę bo byłem tam ponad 10 lat temu. Polecam
@Frank_Parker: możecie zajrzeć nad oklepany Balaton, bo to w sumie ciekawostka pomoczyć tyłek w tak płytko schodzącym zbiorniku. Strona północna np Balatonalmadi czy Balatonfured bardziej komercyjna, na południowej np w Siofok prędzej imprezy choć wioski koło Siofok to bardziej spokojne plaże...
sam Budapeszt warto zobaczyć, gmach parlamentu zwiedzić (ale dużo wcześniej przyjść czy rano bo kolejki!),
macie baseny termalne w Budapeszcie też, sama architektura miasta, mosty, wzgórze etc pooglądać;
metrem spokojnie