Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #ubierajsiezwykopem #modameska szukam wskazówek jak ogarnąć swoją stylówkę, połapać się w tych wszystkich zakupach i nie przepłacić. Jeśli chodzi o ubrania to zwykle była to forma prezentu albo kupno, bo czegoś już nie mam (porwały mi się buty sportowe to kupię jedną parę żeby mieć etc.). Poza tym przez moje rozmiary co do spodni oraz butów w małym mieście w którym mieszkałem (dopiero od ładnych paru lat mamy tam małą galerię) miałem bardzo ograniczony wybór. Mieszkam teraz sam, w większym mieście, mam stały dochód i chcę nieco odświeżyć swoją garderobę. Z tego powodu wyprowadzając się wziąłem ze sobą tylko 2 pary jeansów, 3 pary krótkich spodenek, 2 bluzy, 1 sweter, 3 pary butów (jedne, sportowe mi się rozwaliły ze względu na dużą eksploatację ( ͡° ʖ̯ ͡°), takie eleganckie trzewiki i sandały), koszule, koszulki, bieliznę i skarpety. W ogóle pierwszy raz usłyszałem o czymś takim jak krótkie skarpety, które powinienem nosić do krótkich spodenek i butów sportowych/casualowych (ʘʘ). Dziś byłem w galerii, kupiłem sobie eleganckie półbuty, rozmiar 46. Z kolei mierząc buty sportowe, rozmiar 46 delikatnie przyciskał więc zrezygnowałem z zakupów. W sklepach ciężko o rozmiar większy niż 46, ewentualnie mogą zamówić ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ojciec zaproponował żebym spróbował poszukać butów na eobuwie.com.pl

Chcę sobie kupić buty sportowo/casualowe (?) czyli żebym mógł w nich wyjść do pracy (brak dresscode'u) i pobiegać. Prosiłbym o poradę, jak dobierać rozmiarówkę, dostosować cenę do produktu (nie chcę przepłacić (ʘʘ)) i ewentualnie o to żeby ktoś podzieliłby się swoimi doświadczeniami z wkraczaniem w #modameska. Poza tym chciałbym spytać o radę, o jakie elementy odzieżowe powinienem uzupełnić moją garderobę. Za cholerę nie umiem w #modameska choć przyznaję, że ubieram się jakieś 100x lepiej niż w gimbazjum/techbazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
żebym mógł w nich wyjść do pracy (brak dresscode'u) i pobiegać


@AnonimoweLwiatko: Nie kupisz butów innych niż #streetwear, które spełnią oba wymagania. Pod #ubierajsiezwykopem to niemożliwe. @UszatyBloger ma na swoim blogu masę "zestawów" gdzie z siedmiu ubrań złożysz dwadzieścia różnych stylizacji. Ja sam mam może ze dwadzieścia ciuchów. Granatowe/beżowe/bordowe materiałowe chino, koszule, ze trzy swetry, chukka boots, brogsy, boaty i jakieś zimowe buty.
@boryss: Ojciec mi kategorycznie odradza kupna spodni przez internet ze względu na to, że mimo zgodności co do szerokości i długości, szew może być inny i w udach mogą nie przejść ( ͡° ʖ̯ ͡°). Co do #streetwear to polecałbyś coś? Przeglądam tenisówki i buty Reeboka.

https://www.eobuwie.com.pl/tenisowki-polo-ralph-lauren-hanford-a85-y2139-c0225-a413b-816176919899-newport-navy.html

https://www.eobuwie.com.pl/buty-reebok-cl-nylon-sg-bs9568-straw-chalk.html
polecałbyś coś


@AnonimoweLwiatko: nie znam się. Ja z reguły kupuję jakieś z serii Reebok Classic. Z reguły nie mają jebitnego loga. Możesz po prostu wrzucić wpis z tagiem #streetwear, pełno tam ogarniętych mirków.

udach mogą nie przejść


Jak robisz na siłowni to w grę wchodzi chyba tylko trashness. W każdym sklepie masz możliwość zwrotu, więc jeśli nie jesteś pewien, zamów od razu 3-4 pary i odeślij.
@AnonimoweLwiatko: Jak nikogo nie masz to do krawca warto przy okazji zerknac (albo protip januszowaty: w sklepie gdzie kupujesz koszule poproś o wymiary od pani ( ͡° ͜ʖ ͡°)). To co Cię powinno interesować to właśnie rozmiar kołnierzyka, klatki piersiowej, talii, długość rękawów (bardzo wazne), biceps, szerokość w ramionach (tez bardzo wazne), biodra, nadgarstki. A w spodniach to rozmiar w pasie, w biodrach czy nogawki (przy kostce