Wpis z mikrobloga

@kamien23: nah, od razu nie upadnie, może się Niemcy zlitują i nam dupsko podratują jak już kolejne kredyty zaczną nam ciazyc, szczególnie kiedy przyjdzie światowy kryzys ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale wtedy już będzie inna władza i znowu PiS będzie walić konia jak to Ci inni źle prowadzą nasz kraj.

poziom argumentacji #neuropa

Rudolf to taka neuropa, jak z Dudy prezydent xD. Ale dla Ciebie każdy zły,
@kamien23:

nigdy nie byłem za neuropą, a scenariusz grecki czy wenezuelski oznacza proste bankructwo, poczytaj wpierw o tym na jakiej zasadzie mamy deficit i na ile możemy sobie realnie pozwolić, to co robi pis to jeb...nie w dupe 30mln ludzi i mówienie że 'pomagają'

rzygać się chce od tego syfu
nigdy nie byłem za neuropą, a scenariusz grecki czy wenezuelski oznacza proste bankructwo, poczytaj wpierw o tym na jakiej zasadzie mamy deficit i na ile możemy sobie realnie pozwolić, to co robi pis to jeb...nie w dupe 30mln ludzi i mówienie że 'pomagają'


@rudolf-menshen: ale jeszcze musisz, podać jakieśrzetelne źródło. No chyba, że sam jesteś ekspertem
@m00n: Durne pytanie. Oczywiście, że nie.

Żadna polska partia polityczna posiadająca powyżej 1% poparcia nie posiada poglądów, programu ani nawet nie zająknęła się na temat likwidacji prywatnej własności i udziału prywatnych podmiotów w handlu zagranicznym. Nawet Razem, chociaż pewnie jakby tam pogrzebać kijem to może jakiś pomniejszy działacz o tych poglądach by się znalazł, ale sądzę, że nawet tam byłaby to dość wyjątkowa postać. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@MieloneSzynki: A mi się wydaje, że właśnie takie tylko, że an razie się jeszcze maskują po drugiej kadencji wyjdzie wszystko. Podać ci kilka przykładów. Część nie weszła w życie ale pomysł był:
- Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych
- Zakaz handlu w niedzielę
- Podatek bankowy
- Repolonizacja banków
- Brak poszanowania dla giełdy papierów wartościowych i ludzi tam inwestujących co pokazało większość spółek gdzie większościowym akcjonariuszem jest skarb państwa, ucinając dywidendy
@m00n: No to cię szczypię, bo niemal wszystko co wymieniłeś to elementy programów socjaldemokratycznych lub narodowych obecnych w wielu krajach europejskich, których jakoś dziwnie nikt w panice do Wenezueli nie porównuje (a które, zupełnie jak Polska, rozwijają się na ogół dobrze, z problemami tu i ówdzie). Odznaczają się one ściślejszą kontrolą państwa, rozdawnictwem państwowym i nieufnością wobec korporacji międzynarodowych.

Ponownie: nie jestem jakimś szczególnym fanem tych rozwiązań, poza repolonizacją (która powinna
@MieloneSzynki: Dla twojej wiadomości nie oglądam zbytnio telewizji ani nie czytam mainstreamowej prasy. Wiedzę czerpie raczej z książek ekonomicznych i sam dokonuje analizy naszej gospodarki i niestety socjalizm ekonomiczny jest u nas pełną gębą jeśli uważasz że nie to nie zamierzam cię przekonywać mogę najwyżej polecić, żebyś poczytał Misesa, Hayeka, Rothbarda itp.
Mogę zgodzić się z tobą, że Wenezuela to pewne wyolbrzymienie czy skrót myślowy ale scenariusz argentyński przy obecnym stanie
@m00n: LOL, dziękuję, że polecasz mi Misesa, Hayka i Rothbarda, których poznałem zaledwie 25 lat temu. :D Po przeczytaniu oryginałów stałem potem jak psiaczek w kolejkach na spotkaniach i targach żeby się dorwać do polskich tłumaczeń, w tym wydanych przez Fijora (vel FijoRR Publishing). :)

Szkoła austriacka ekonomii jest ogólnie bliska memu sercu, ale muszę Cię zmartwić, bo obecnie nie znajduje się ona w powszechnym zastosowaniu w gospodarce globalnej, a już