Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie. Chciałbym się przebranżowić na IT (zawsze chciałem w sumie pracować w IT, ale nie byłem jakiś mega dobry z matmy a wszędzie gadali że bez matmy ani rusz programować itp więc odpuściłem i teraz żałuję). Muszę spróbować, bo będę jeszcze długo żałował, jak się nie uda to się nie uda ale próbowałem. Rozważam front end (standardowa ścieżka, nie będę rozpisywał) lub back end (najpierw nauka Pythona, potem może coś innego, python w obecnej pracy mi się przyda). Chyba, że olać pythona i od razu np. Javy się uczyć. Akurat na chwilę obecną lepiej mi się podoba front end bo widać efekty na bieżąco i chyba nieco łatwiej się mi się uczyć jak widzę efekty ciągle.

Chciałbym żebyście się wypowiedzieli w co waszym zdaniem najłatwiej będzie "wskoczyć" gościowi bez studiów informatycznych. Bo lipa by była jakby w rekrutacji na juniora CV leciało do kosza bo mam mgr inż. z geodezji :/

#programowanie
  • 33
  • Odpowiedz
@sabatonix: Front. Java podobnie oblegana, nawet wydaje mi się, że jest popularniejsza niż front-end. Generalnie z takich wskazówek jak przejść selekcje CV to musi być dobre. Tzn. na schludnym szablonie, jeżeli nie masz doświadczenia to sekcja z projektami i poziom angielskiego.
  • Odpowiedz
@sabatonix: nie powiem ze to nie może być problem. Bo pierwsza linia to często panienki po 20-kilka lat i gówno rozumieją.
Ale ten problem będziesz mieć w każdej firmie.
Jeśli uderzysz do firmy zajmującej się czymś wokół map i ogólnie rozumianego geospatial to masz atut wykształcenia w tym kierunku.
Reszty (czyli podstaw na poziomie zatrudnialnego juniora) i tak się musisz sam nauczyć, bo jak rozumiem to jest twój cel teraz..
  • Odpowiedz
@grap32: c# +web. Tutaj nawet nie chodziło im o moje umiejętności twarde, podobno (wnioski po mojej rekrutacji) połowa juniorów w warszawie ma ego blisko księżyca
  • Odpowiedz
ub back end (najpierw nauka Pythona, potem może coś innego, python w obecnej pracy mi się przyda). Chyba, że olać pythona i od razu np. Javy się uczyć. Akurat na chwilę obecną lepiej mi się podoba fro


@Kalypsoo: #!$%@? z grzybnia jak cala budowlanka
  • Odpowiedz
@grap32: Nieee, był tutaj na wykopie nawet tag w którym gość podawał przykładowe pomysły na projekty. Z reszta, w mojej rekrutacji tak się złożyło, że na portfolio nawet nie spojrzeli :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sabatonix:

, i rektrutujący mnie ludzie baaardzo narzekali że szukali i szukali i nie mogli nikogo znaleźć


@vorio: Bo tak jest, mimo zalewu CV ciężko kogoś znaleźć. Kiedyś chyba stworze jakiś tag opowieści z rekrutacji bo mam naprawdę kilka dobrych historii, a raczej kandydatów i ich poziomu wiedzy/wymagań.

@warning_sign: czekam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz