Wpis z mikrobloga

@niehumanitarny_humanista: ja wiem, że to wszystko wygląda słabo z zewnątrz ale wyobraźmy sobie sytuację.

nazywasz się powiedzmy Karol Wiśniowski, w pierwszej linii powinieneś mieć prawo do firmy, która robi pół miliarda na bramach garażówych. W wyniku zmian w prawie firma zostaje zawłaszczona przez państwo, Ty wyjebujesz do Francji czy gdzieś i nie potrafisz odzyskać firmy, po 30 latach przychodzi do mnie Twój syn, od którego kupuję za 3x1500 zł prawa
  • Odpowiedz
  • 0
@macivs1 z jednej strony ironicznie piszesz logika lvl wykop, a z drugiej strony podpierasz się tym, że coś tam wykopało ponad 4k i ponad 3k wykopków xD

Nie znam Twojej logiki, ale chyba coś się w niej nie dodaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@efilista: jeżeli w tym ma racje to oczywiście, kamienice należy zwrócić. jeżeli jednak coś odbywało się w majestacie prawa to na jakiej podstawie kamienica powinna zostać zwrócona miastu?
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez @niehumanitarny_humanista: przykro czyta się dyskusję osoby ograniczonej ze względu na brak wiedzy z osobą, której wydaje się, że ową wiedzę posiada, a nawet jak posiada to mocno przeinacza fakty, ale również z własnego ograniczenia.

Problem nie jest w żadnym odkupowaniu roszczeń, tylko problem jest w tym, że owe roszczenia nie były weryfikowane i w znaczącej liczbie były fałszowane! Byle kwitkiem posługiwano się przed urzędnikami, że jest się spadkobiercą,
  • Odpowiedz
@BaZyL4: no właśnie pytam, dlaczego wykopowicze popierają eksmisję nieprawowitych lokatorów (3000 i 4000 wykopów), a nie popierają odzyskiwania nieruchomości przez prawowitych właścicieli?
  • Odpowiedz
@niehumanitarny_humanista: groźny prawnik i liberał wykryty, tylko chyba zupełnie nie rozumiesz na czym to polegało. Dlaczego ludzie sprzedawali roszczenia Massalskim, Mosakowskim et consortes? Ano dlatego, że rozpoczęte przez nich procesy reprywatyzacyjne ciągnęły się latami i generowały koszty, których często spadkobiercy nie byli w stanie ponosić. Przychodził taki mecenasek i mówił: Panie X, daj se Pan spokój, ja tu Panu dam teraz do ręki 30.000 żeby Pan sobie do sanatorium pojechał
  • Odpowiedz
@kidnice: Macie w sumie rację z tymi podrabianymi dokumentami. Mnie po prostu mierzi dużo bardziej niekompetencja urzędników, niż zachowanie tych panów.

Jeżeli wszystkie kamienice zostały przejęte poprzez podrabiane papiery to zwracam honor. Obawiam się jednak, że część z nich została przejęta całkowicie zgodnie z prawem i Jaki zasłania się właśnie tym, że ktoś mieszka tam 40 lat i jak można mu podnieść czynsz. To jest moim zdaniem patologia.
  • Odpowiedz
@kidnice Dowody, dowody i jeszcze raz dowody. To że ludzie nie umieli załatwić zwrotu w ogóle mnie nie dziwi, ponieważ większość nie potrafi również załatwić najprostszych spraw urzędowych.

Jakoś właściciele nie mają Mossakowskiemu nic do zarzucenia. Co innego lokatorzy którzy latami pasożytowali na pieniądzach podatników oraz cudzej własności. Mossakowski nie kupował całości roszczeń, a jedynie ich część i tymsamym miał taki sam interes w odzyskaniu nieruchomości jak właściciel.

Nie mam nic
  • Odpowiedz
@niehumanitarny_humanista: ale o czym Ty w ogóle mówisz? Czy ja jestem jakimś trybunem ludowym i marzę o świecie jakiego wizje roztaczasz? Ja bym chciał, żeby w Polsce było dobre prawo i sprawni urzędnicy, którzy są w stanie wpisać imię i nazwisko w Google żeby przekonać się, że kurator dysponuje pełnomocnictwem żydowskiego właściciela, który zginął w czasie wojny vide sprawa Twardej.

Ludzie nie potrafili załatwić zwrotu? A czy Ty w ogóle
  • Odpowiedz
no właśnie pytam, dlaczego wykopowicze popierają eksmisję nieprawowitych lokatorów (3000 i 4000 wykopów), a nie popierają odzyskiwania nieruchomości przez prawowitych właścicieli?


@macivs1: już tłumaczę - sądami wykopków nigdy nie kieruje logika, tylko proste emocje. teoretycznie sami mogliby się znaleźć w takiej sytuacji, jak opisana w tym wykopie, bo mogą kiedyś dostać jakieś mieszenie w spadku od mame albo babełe i chcieć je wynajmować - wtedy w razie kłopotów, należy pozbyć
  • Odpowiedz
@niehumanitarny_humanista: dodatkowo, nikomu nie odmawiam prawa do jego własności - każde udowodnione roszczenie prawowitych spadkobierców powinno być uczciwie rozpatrzone, wbrew temu co starasz się mi sugerować. Jestem ostatnią osobą, która miała by z tym problem. Rozróżniajmy jednak uczciwe postępowanie reprywatyzacyjne od przestępczego albo co najmniej wątpliwego moralnie procederu wspieranego przez skorumpowanych albo nieudolnych urzędników.
  • Odpowiedz
@niehumanitarny_humanista: Spoko, że kupował niby te roszczenia od osób, które już dawno nie żyją (np od 130 latka) i podrabiał roszczenia albo inne dokumenty, następnie za bezcen kupował od miasta kamienice. Później wywalał ludzi siłą. Stary, poczytaj dokładnie o tej mafii, to nie jest czarno i białe, wywala nie tylko kilku darmozjadów, ale tez ludzi jak Ty i ja, podnosi im czynsz z 2zl/m2 do 32zl/m2, sądy blokują nawet podstawę
  • Odpowiedz