Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@abrakadabra125: @skizo:
Do tej dyskusji pasują słowa gen. Pattona

Chcę, żebyście zapamiętali, że żaden #!$%@? nie wygrał wojny, umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją, sprawiając, by tamci #!$%@? umierali za swoją.
  • Odpowiedz
a ja widzę dwóch żołnierzy których zadaniem jest w zasadzie zabijanie bo po to jest armia. Bez względu na intencje.


@BajerOp: no i dobrze widzisz. Nie po to płacą im takie pieniądze, żeby nie zabijali napastników.
  • Odpowiedz
  • 2
@skizo to już zapomniałeś jak polscy żołnierze najechali na Czechosłowacje? XD nie rób #!$%@? z logiki zasłaniając się patriotyzmem, taka jest prawda że żołnierze zabijają, jak mieszkasz w słabym kraju to broniąc się, jak w silnym to atakując.
  • Odpowiedz
@BajerOp: Ja tak tylko nadmienię, iż główną symboliką zdjęcia jest to, że nie jest to jakiś pierwszy lepszy z brzegu żołnierz, tylko operator jednostki specjalnej, dodatkowo Jednostki Wojskowej Komandosów (JWK) która dziedziczy wartości, tradycję i oznaczenia batalionów powstańczych, min. Parasola, Zośki albo Miotły, a starszy pan na zdjęciu jest z tego co widzę byłym żołnierzem Parasola właśnie. Więc chodzi tu raczej bardziej o sztafetę pokoleń niż o sam fakt bycia
  • Odpowiedz
zadaniem jest w zasadzie zabijanie bo po to jest armia


@BajerOp: armia jest do wykonywania zadań zbrojnych (obrona, atak), a nie od zabijania. Zabijanie to jeden ze środków wpływu. Postrzeganie żołnierza jedynie przez pryzmat jego broni jest po prostu głupie.
  • Odpowiedz
  • 2
@skizo Moja babcia była łączniczką podczas powstania. Miała tylko 14 lat. Oberwała odłamkiem w udo, musieli amputować całą nogę :( Poruszające zdjęcie. Głupio to brzmi ale bije od niego ogromny szacunek
  • Odpowiedz
Postrzeganie żołnierza jedynie przez pryzmat jego broni jest po prostu głupie.


@Siotson: jeśli broń nie jest głównym atrybutem żołnierzy, należy wysyłać pielegniarki PCK w celu rozwiązania konfliktów zbrojnych...
  • Odpowiedz