Wpis z mikrobloga

Mirki, jako ze mój Mi5 dokonuje żywota potrzebuje nowego telefonu. Budżet to mniej-więcej 1000 zł, chociaż im mniej, tym lepiej. Zastanawiam się nad 3 modelami:

-Redmi Note 5 4/64 za ~850 zł z Polskiego sklepu, więc i pewną 2 letnią gwarancją. Polecany tutaj ciągle.

-Redmi 6 Pro z chin, z tego co widzę idzie 4/64 wyrwać za mniej niż 700zł, a pewnie jeszcze stanieje. Słabszy procek niż w RN5, ale za to bardziej kompaktowe wymiary i notch, który mi osobiście pasuje.

-Mi8 SE- 'prawie flagowiec', można dorwac w chinach za 1050zł i to w wersji 6/64(przynajmniej tyle stał jeszcze wczoraj w joybuy). Minus taki, że wolałbym jednak wydać 700, a nie 1100 xD

A może polecacie coś innego? Nie musi być od Xiaomi, ale nie chce typowych chińczyków pokroju Dogee itp.

Nie mam specjalnych wymagań. Czasem zagram w prostą grę, zrobię fotkę, pisze na messengerze itp. Typowe użytkowanie smartfona. Pomożecie? :)

#telefony #xiaomi #zakupyzchin #android #smartfon
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borzecoztymloginem: note5 4/64 z gearbest z PL za około 700zl.
Dawanie 850zl za note5 od np best ceny to nabijanie kabzy Januszowi. Nie jest to oficjalna dystrybucja, best cena to właściciel domeny a sprzedaje telefony spółka zoo z Anglii. Mirek kupił telefon na firmę i okazało się że gwarancję ma producenta, czyli żadną. Może ewentualnie proline ale to i tak kwestia odesłania do nich i oni naprawiają na własną rękę.
@kensh: To to samo co Mi a2, nie? Obczaje go :)

@fajnybananek: Z tego co pamietam, byly jakies problemy z Android One wydawanym przez Xiaomi. A MIUI lubie, używam od prawie 2 lat i moglbym uzywac kolejne 2 :)

@PaulStone: Myslalem wlasnie o proline. Jakby nie patrzec to polski sklep, wazne, ze jest gwarancja/ rekojmia wynikajaca z przepisow prawa :)

@cherrz: Prawdopodobnie plyta glowna. Wylacza sie w losowych
@Borzecoztymloginem: w Proline warto wziąć przesyłkę kurierską, bo będziesz mieć możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni (lub 30, ale trzeba dopłacić). Kupując przez neta z odbiorem osobistym w salonie szansa na przyjęcie zwrotu wynosi 50/50, a jak przyjmą dostaniesz kilka dych mniej z racji używania sprzętu.

Apropo Mi A2 - 10.08 mają mieć dostawę wariantu 6/128 za 1299 zł. Kurde, fajna cena.