Wpis z mikrobloga

ludzie, pracowałam sobie od maja w pracy, od 24 lipca miałam staż, dzisiaj tj. 02.08.2018 chciałam zerwać staż, byłam w urzędzie pracy, wypisałam wszystkie powody dlaczego chcę przerwać staż, babka mi powiedziała, że to nie są powody aby zrywać staż, okej, niszczenie psychiczne nie jest powodem, spoko. Teraz pytanie, czy jak nie będę się stawiać do pracy na staż to automatycznie zerwą ze mną staż? Tak wiem, że ponoszę koszty typu lekarz, jestem tego świadoma. Pluje na taki staż, nie będę tam traktowana jak robot, którego można psychicznie wykańczać :v
#staz #urzadpracy #pracbazaproblems #pracbaza
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Jestem_Tutaj dobra, już to dzisiaj zrobiłam i babka wmawiała mi, że to nie powód, więc dobra, niech mnie wykreśla i tak rozglądam się za nową pracą, w której będę traktowana jak człowiek, a nie jak śmieć
  • Odpowiedz
@patkaaa123: hola hola, nie mozesz sobie zerwać od tak stażu!
w zależności od umowy, na 100% będziesz wykreslona z listy osób bezrobotnych z banem na rok
niektóre umowy przewidują też 100% ZWROT wszystkich wypłaconych ci środków w ciągu 30 dni.
Najpierw przeczytaj to co podpisałaś...
najlepiej zrobić tak żeby to oni z ciebie zrezygnowali lub zacząć studia/ prace.
najpierw znajdz prace
  • Odpowiedz
  • 0
@gastxxx

@nairoht

Nie zostały mi wypłacone żadne środki jeszcze, więc spoko. Poza tym staż mogę sobie zerwać od tak, czytałam o tym, ale oczywiście w UP będą męczyc dupę, bo chcą żebym została. Nie będę się stawiać do pracy i tyle. Jeśli mnie wypiszą - w porządku, znajdę nową pracę i będę miała ubezpieczenie.
  • Odpowiedz
najlepiej zrobić tak żeby to oni z ciebie zrezygnowali l


@gastxxx: masz na myśli niestawianie się do pracy? w porządku, nie mam zamiaru tam iść, mam dziś na 13, ale na pewno się nie pojawię.
  • Odpowiedz
@nairoht: > Stażysta, nawet jeśli przerwał staż z własnej winy, nie zwraca otrzymanego stypendium.
Koszty w tym przypadku należy rozumieć jako koszty organizacji stażu. Zalicza się tu wydatki na: badania lekarskie i psychologiczne, przejazdy, wyżywienie i zakwaterowanie

badanie lekarskie w porządku 50zł
psychologiczne nie miałam
przejazdy nie miałam
wyżywienie nie mialam
zakwaterowanie nie miałam
  • Odpowiedz
@patkaaa123: to sa koszty pup, a gdzie koszty wdrozenia i przyjecia? na bank w umowie sa wypisane jakies - zreszta ja tylko radze rob co chcesz¯\_(ツ)_/¯ pamietaj ze stracisz rowniez ubezpieczenie na 120dni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patkaaa123: przeczytaj umowę dokładnie zanim cokolwiek zrobisz bo możesz tylko narobić sobie problemów. Możesz nie robić nic ale stawiać i podpisywać listę musisz koniecznie
  • Odpowiedz