Wpis z mikrobloga

#prawo #podatki #pit

No i stało się, nie dostałem na czas zwrotu nadpłaty. Dodatkowo wyczytałem, że:

(...) W takiej sytuacji podatnik ma prawo do odsetek nie tylko za okres, w którym naczelnik był w zwłoce, ale także za cały okres rozpoczynający się od formalnego powstania nadpłaty, czyli od dnia złożenia deklaracji.

Czyli tych odsetek będzie już cały kwartał, a nie tylko parę dni, jeśli mieliby mi oddać tę kasę dość szybko ;]

Btw orientuje się ktoś, czy muszę iść do urzędu osobiście, czy idzie to załatwić jakieś szybciej...?
  • 20
@Paralotnia: Spoko, tak w ogóle to mam nadzieję, że nie wyjadą mi z jakimiś zobowiązaniami wobec nich... Nic nie kojarzę - nierozliczone dochody, mandaty etc. - raczej nic takiego nie było. Zobaczymy.
@poznaniak: Cool strory będzie. Znajomej mama jest kimś ważnym w kontroli skarbowej. Oni normalnie mają odznaki w pracy. Kiedyś zatrzymała ich drogówka do kontroli i odznaka gdzieś mignęła w czeluściach torebki pani mamy. Policjant kazał pokazać po czym kazał zwolnić i życzył miłego dnia i spokojnej podróży :)
@Paralotnia: Miałem dać Ci znać, więc informuję. Wydłużyli sobie czas o prawie miesiąc z powodu rzekomych korekt. Jeśli chodzi o mnie, to po złożeniu zeznania w połowie kwietnia nic już nie zmieniałem... Co to może oznaczać? Pozdrawiam.
@poznaniak: w dupie masz ich korekty. Mają czas do dnia X. Powiadomili Cie jakoś, że będą opóźnienia? Z tego co czytałem to nie. Piszesz pismo z wezwanie do zapłaty i tyle.