Wpis z mikrobloga

Czas na pokaz mody i stylu, tego jak powinno się "nosić", bo już progres moich pleców wczoraj przedyskutowaliśmy to teraz czas na ubiór.... BTW, 55cm w łydzie!

Dobra a teraz na poważnie. Na filmiku wczorajszy trening - Box squat 255kg.

Długo o siadach nic nie pisałem/wrzucałem, a to dlatego że musiałem przebudować technikę wprowadzić pewne poprawki. Jakiś czas temu zacząłem zauważać że po siadach czułem jedynie lower back, jakby on głównie pracował. Było to spowodowane nadmiernym pochylaniem tułowia, składaniem się, i nie chodzi tutaj o błąd że w fazie koncentrycznej sztanga leciała mi do przodu, po prostu intencjonalnie już w fazie ekscentrycznej pochylałem się zbyt bardzo. Co było zupełnie niepotrzebne i nieoptymalne, więc poświeciłem kilka dobrych sesji na zmianę techniki,wyeliminowanie tego schylania, niepotrzebnej pracy dołu pleców, tak naprawdę zmiana wygląda na bardzo subtelną, jednak dla mnie różnica w ruchu jest kolosalna.

I teraz wracając wczoraj poszedł pierwszy ciężki trening siadów, 1Rep max box squat. Poprzedni rekord wynosił 250kg oraz skrzynia była kilka cm wyższa, teraz zrobiłem do niższej skrzyni 255kg. Z czego jestem naprawdę zadowolony. Puściły trochę plecy, ale myślę że to bardziej wina zbyt małej uwagi/trzymania napięcia w plecach, po prostu przy takiej pogodzie tych ~30 stopniach, wszystkie siły poszły na to żeby trzymać brzuch i po prostu nie zemdleć. Myślę że w najbliższym czasie będę testował normalny siad, i liczę na ~270kg.

A jak te upały już się skończą, to dołoże kolejne kg na sztangę.

Wczorajszy trening LOWER
Box squats 255x1
RDL 4x8 (ostatnia seria 200x8, sił zabrakło na cokolwiek więcej)
45 degree bench 4x12
AB wheel 3x10

Dzisiejszy trening LOWER
SSB Good Morning 4x10
45 degree GHR modification 4x10
Abs lat pulldown 4x10
Band ham curl - 4x20

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
IntruderXXL - Czas na pokaz mody i stylu, tego jak powinno się "nosić", bo już progre...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elofrytki: akurat polskie fora fitness to wyjątkowy rak. Na sfd dostałem kiedyś bana, bo zwróciłem moderatorce uwagę, że jej metody rodem z jerzegoziemby nie mają żadnego uzasadnienia naukowego, a wręcz mogą zaszkodzić - i to był prawdziwy hardkor, nie żadne płukanie zatok czy coś równie niewinnego, ale ciężka interwencja w równowagę elektrolitową u ciężko chorej osoby, co moderatorka nazwała, cytuję, "oczyszczaniem nerek". Prawie zabiła dziewczynę.

Tu też jest sporo takiego
  • Odpowiedz
A przy okazji, machnąłem dziś trening 2 razy ostrzejszy niż zwykle. Jeszcze jutro kupię 2 razy tyle żarcia, co zwykle. Oglądanie takich rzeczy szkodzi... znowu się kurde spasę.
  • Odpowiedz
nie sądzisz że za szeroko chwytasz sztangę? im bliżej barków złapiesz, tym łatwiej utrzymać napięcie na plecach.


@jjot: Masz rację że im bliżej złapiesz tym łątwiej utrzymać napięcie. Ale wszystko zależy od mobliności, ja po prostu mając taką wagę, obwód barków ~165cm tak własnie muszę chwytać, i i tak jest za wąsko jak dla mnie.
  • Odpowiedz
Jak się zapatrujesz na boxy podczas których dotykasz tyłkiem skrzyni


@GRAABI: NIe mają sensu, chyba że jest naprawdę problem z właściwą głębokością siadu, a chcesz dalej robić zwykły siad ale ze 100% pewnością co do głębokości. Wtedy używasz skrzyni jako feedback, czy masz właściwą głębokość, tylko delikatnie poczujesz że go dotykasz i hop do góry.

A pełne siadanie na box (jak na filmiku) to już kompletnie co innego, szczególnie przez
  • Odpowiedz