Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Za 2 dni będą 4 tygodnie kiedy naderwałem więzadło w łokciu, czuję już sporą poprawę, nie czuję już dyskomfortu przy niektórych czynnościach jak wcześniej. Po konsultacji z fizjo rękę w temblaku trzymałem niecały tydzień i dobrze ze tylko tyle bo strasznie mi zastygł staw, aż jak sprawdzałem później to nie wiedziałem czy bardziej mnie boli łokieć który chciałem do prostować czy to naderwanie. Czy trenowałem? No jasne ( ͡º ͜ʖ͡º) na tyle ile mogłem:
- rowerek z babciami na siłce ( ͡ ͜ʖ ͡),
- sylwetki gimnastyczne na ziemi (hollow body, odwrócone hb, boczne hb i gimnastyczny plank) 2-5serii po 30s-40s z ciężarem na kostkach po 2kg,
- spięcia łopatek,
- #!$%@? mocne rozciąganie dołu ciała,
- od końca zeszłego tygodnia shoulderstand 3-5 serii po 30s
- od tego tygodnia małe próby stania na rękach przy ścianie.
A co robiłem aby przyśpieszyć w jakimś stopniu mój powrót (może komuś się przyda na przyszłość):
- chłodne okłady 3 razy dziennie po 30 min,
- fizykoterapia u fizjo (laser, magnes, ultradźwięki),
- tejpy (po ostanim zabiegu z fizyko),
- sauna (głównie infrared) oraz kąpiele solankowe,
- po ok. 3 tygodniach te ćwiczenia,
- suple i galaretki (poza takimi co przeważnie biorę to kolagen+kurkumina+wit.c, omega, witamina d)

I jakoś leci, jeszcze trochę muszę tak wytrzymać, ważne że jest duża poprawa :) przez ten czas ograniczyłem też kofeinę i pochodne do tylko zielonej herbaty na śniadanie, żeby receptory trochę się odblokowały. Jedynie w sumie dobra rzeczą z tej kontuzji jest to że przez ten czas podłopatkowy przestał mnie boleć i może uda mi się zrobić szpagat :)

#mikrokoksy #kalistenika #streetworkout
  • 6
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@bangshespregnant W sensie na treningi czy ogólnie? Treningi no to 4 x w tygodniu plus w dni wolne jak znajdę chęci i czas to saunowanie i rozciąganie :) czytanie jakiś książek tematycznych to albo w pracy gdy mam luźniej no albo przed snem :)

@ChoNoTu sylwetki gimnastyczne, stanie brzuchem do sciany, przewroty w przód i tył oraz coś na mobilność nadgarstkowy i barków :P
  • Odpowiedz