Wpis z mikrobloga

@Boberek89: To pibiersz sobie na pendrive instalator kde neon. Odpal z pendrive ("każdy" instalator linuksa jest livecd) system pez instalacji, przetestu. Zobacz czy ci odpowiada. Jak nie sprawdź coś innego, jak tak to instaluj. Raczej nie bierz nic w ciemno, chyba, że potrzebujesz rozwiązania na już.

Weź tylko pod uwagę, że żaden linuks nie będzie windowsem i do niektórych rzeczy będziesz się musiał przyzwyczaić np w linuksach nie masz dysków widocznych
@Kryspin013: Mam starego laptopa Toshibe Satelite a305 i sobie tak lezy bezczynnie więc sobie spróbuję postawić nowy system bo obecnie Vista tam króluje :D Nie chciałbym nic przestawiać, kombinować i komplikować- chcę coś takiego jak windows ale w wersji linuxowej bo podobno linux stabilniejszy, nie psuje się tak :) Może i śmiech ze mnie ale w temacie linuxa to jestem zielony jak pietruszka na grządce :)
Może i śmiech ze mnie ale w temacie linuxa to jestem zielony jak pietruszka na grządce :)


@Boberek89: No właśnie dlatego może być minimum problemu. Jak to tak stary lapek to przetestowałbym na nim tego kde neon z ciekawości ale na twoim miejscu wziąłbym xubuntu np xubuntu 16.04 (szczególnie jak kde neon będzie ciężko chodził).

Jeszcze szybkie wyjaśnienie. W linuksach panuje pełna wolność ale przez to i lekki chaos. Innymi słowy
chyba wybiorę Kubuntu bo ma więcej programów na start


@Boberek89: masz teraz praktycznie w każdej dystrybucji coś takiego jak software center gdzie są najpopularniejsze programy klikasz i się instaluję
Toshibe Satelite a305


@Boberek89: Wybierz Minta - powinien dać radę na Twoim sprzęcie (ewentualnie weź wersję z Xfce jako środowiskiem graficznym). Bardzo fajnie chodzi na starszych sprzętach MX Linux i to w sumie jedna z moich najbardziej ulubionych dystrybucji, ale na początek może nie koniecznie bym polecał. Mint to na pewno dobry wybór dla osoby zupełnie zielonej. Jeszcze lepszy dla zaczynających przygodę z Linuksem byłby deepin, ale on może chodzić już