Wpis z mikrobloga

Mirunie, urlop mi się posypał, więc stwierdziłem, że pojeżdżę po Polsce i pozwiedzam. Aktualnie jestem w Przemyślu, będę tu cały poniedziałek i pół wtorku, jest coś wartego obejrzenia? Albo jakaś mirabelka chętna na pokazanie mi miasta, ja uległy #pdk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

PS. Nudzi mi się troszkę, za 123 plusy zrobię #pokazmorde

#przemysl #urlop #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
@YolonezFSO Przemyśl to miasto zapomniane przez Boga i ludzi. Jest tutaj zamek, bodajże bunkry, kopiec tatarski i masa kościołów (Katedra dość nieźle wygląda, grekokatolicki również jest ładny). Jest tu również porządna łodziarnio-kawiarnia o nazwie Fiore. Lody najlepsze w Polsce południowo1wschodniej.
  • Odpowiedz
@YolonezFSO: W sobotę byłam w Przemyślu (też sama, więc szkoda, że się minęliśmy). Takie miasto na jeden dzień zwiedzania, rynek i okolice są ładne, do tego zamek, park zamkowy, Kopiec Tatarski, warto zobaczyć też budynek dworca i pospacerować nad Sanem. A, i jest jeszcze Muzeum Fajek i Dzwonów.
  • Odpowiedz
  • 0
@YolonezFSO Przejrzyj tag, bo jest gdzie się wybrać, jeżeli tylko interesują Cię zabytkowe budynki i klimat z przed 150 lat.
Kopiec Tatarski, Park i zamek w Krasiczynie, Arboretum w Bolestraszycach, forty Twierdzy Przemyśl (3 co do wielkości w Europie), spacer po rynku, ulicą Franciszkańską, gdzie można zjeść pyszną pizzę galicyjską w formie drożdżówki na ciepło - są z kaszą, pieczarkami i kiełbasą, polecam. Franciszkańską dojdziemy również do placu, na którym siedzi
  • Odpowiedz
@YolonezFSO: nawiązując do przedmówców - odpuść sobie to fiore :D jak bardzo chcesz lody to selfier albo z jezdżącej budki przy placu niepodległości. Z miejsc to muzeum dzwonów i fajek, muzeum narodowe ziemi przemyskiej (bunkier przy ul. Ratuszowej). Jak jesteś mobilny to forty twierdzy - najlepsze to salis soglio i obok borek, san riedau blisko arboretum w bolestraszycach, fort duńkowiczki. Kopiec i okolice zniesienia na jakiś spacer.

A najlepiej to
  • Odpowiedz