Wpis z mikrobloga

Coraz trudniej o dobre urbeksy w Łodzi, ale czasami trafi się jeszcze jakaś perełka. A już najlepiej, jak jest opuszczona, ale chroniona - jest większa szansa, że zostało z niej trochę więcej niż walące się stropy, wyprute zbrojenia i wybite okna.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie #urbex
punkgrrl - Coraz trudniej o dobre urbeksy w Łodzi, ale czasami trafi się jeszcze jaka...

źródło: comment_p7fWk0iRDQQOR0Nxkq9fIY265P6ELCND.jpg

Pobierz
  • 19
@some_dev: tia, kiedyś podziwiałem meneli jak z jakiejś starej budowli wyrywali ramy okienne czy coś. Jeszcze samochodem podjechali. Nie wiem, ile im wyszło, 3 zł za godzinę?

@punkgrrl: u mnie posypała się ekipa, ludzie powyjeżdżali, "podorastali" (czytaj teraz codziennie chleją zamiast się ruszyć), a samemu ani ciekawie, ani za bezpiecznie. I już nawet nie chodzi o meneli, ale gdzieś wpadnie człowiek w dziurę, nogę złamie i tam zostanie.
@jadebowiemzewarto: W internecie, znajomi czasami podrzucają coś.
@some_dev: Bardzo często i ramy okienne też, tak jak @tomtom666 pisze. Wszystko. W niektórych miejscach to już jest zorganizowany proceder, z ciężkim sprzętem wchodzą. Jak byłam w KWK Mysłowice albo ZNTK Poznań, to chodzą całymi grupkami, palnikami wycinają fragmenty wyposażenia. A ochrona ma prikaz tylko to zgłaszać, bo strach z nimi w jakąś konfrontację wchodzić.
@tomtom666: Ja prawie zawsze sama chodzę, więc