Wpis z mikrobloga

Jesli ktoś chciałby odpalić #google #googleassistant po polsku mogę pomóc. Zrobiłem to nieco inaczej niż polecają w necie i wydaje mi się, że to dosyć prosta sprawa. Robiłem to na swoim #xiaomi #mimix2 #xiaomilepsze #android .

1. W ustawieniach należy zaznaczyć English (USA) jako główny, a polski jako język dodatkowy.
2. Otworzyć asystenta google
3. Przejść do ekranu głównego, wybrać wyszukiwanie głosowe i powiedzieć pogoda (Google launcher tak jak sama wyszukiwarka obsługuje język polski).
4. Powinien podać pogodę po polsku, odnosząc się do lokalizacji.
5. Następnie mówimy "Okej, Google", powinna uruchomić się konfiguracja głosowa w języku angielsko/polskim. Na górze będzie napis Voice search any time.
6. Po wyrażeniu zgody "I Agree" pokazuje się komunikat "Słucham... Powiedz "Ok Google".
7. Dostajemy komunikat, że wszystko jest git.
8. Wystarczy wrócić do wcześniej otwartego asystenta Google'a i coś do niego powiedzieć np. opowiedz dowcip. Wtedy powinno wszystko hulać.
9. Po pewnym czasie może się wykrzaczyć i wystarczy powtórzyć proces raz jeszcze.

Fajna sprawa, polecam. Trochę kombinowałem z lensami i z wieloma opcjami, w sumie żaden poradnik, który znalazłem nie działał, a tutaj proszę bardzo udało się i to w naprawdę prosty sposób i dosyć przypadkowy :)

Mam nadzieję, że komuś się przyda i będzie mógł się pobawić asystentem. :) Naprawdę super sprawa
  • 10
@miboy: Super sprawa. A jakich komend używasz? Polecasz może jakiś wariant do mi home? Bo myślę nad tym od jakiegoś czasu i przydałaby się porada użytkownika :)
@kcrgs: Musisz zmienić nazwę odkurzacza na jakąś prostą bo tylko po EN mi się udawało. Wtedy Start Robot.
Jeśli żarówki to - turn the light on kitchen. Wtedy musisz mieć ustawioną nazwę żarówki np. na kitchen. Turn off kitchen też możesz powiedzieć i się wyłącza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Robiłem tylko testy na szybko bo nie chcę mieć telefonu w EN. Jak się pojawi po PL a
@kcrgs: trochę głupie pytanko, ale ten j. angielski jako główny a j. polski jako poboczny gdzie mam ustawić? Wiesz może czemu nie mogę tej apki asystenta w ogóle odpalić (ładuje się wieczność)?
@Dzienny: wchodzisz w Google > Search > Voice i wybierasz język. Jak przytrzymasz ustawiasz język główny, a zaznaczasz jako dodatkowy.

Nie miałem problemu. Może poszukaj innego źródła?