Wpis z mikrobloga

#pozwolenienabron #strzelectwo #bron #gunboners

Pamiętam jak dziś, jak nieco ponad rok temu po jakimś poście na tagu #projektdedal postanowiłem ostatecznie, że choćby skały srały, to zrobię to pozwolenie i spełnię swoje marzenie z dzieciństwa (i nawet wrzuciłem na mirko wpis o tym xD)

No i parę dni temu dołączyłem do zacnego grona posiadaczy broni ( ͡ ͜ʖ ͡) Strasznie fajnie wrócić, ze swoją bronią, na strzelnicę na której - dzięki mojemu tacie - gdy byłem małym pyrtkiem stawiałem pierwsze kroki w tym temacie. Teraz, po parunastu latach, odwdzięczam się staruszkowi i to ja zabieram go ze mną - jaram się strasznie!

Póki co CZ P10C, na którego chorowałem od początku, dzieli szafę ze strzelbą Grand Arms GR-01 (czyli, chyba klonem Uzkona TR-X). W przyszłym tygodniu planuję odwiedzić Gunshelp i pomacać GH-15 - promesa już czeka ()
M4lutki - #pozwolenienabron #strzelectwo #bron #gunboners

Pamiętam jak dziś, jak n...

źródło: comment_7fa3D8oLMuljr1JhaetnShjSaLdZy6wB.jpg

Pobierz
  • 22
@M4lutki: gratuluję, tez chyba ruszę tyłek i zdobędę pozwolenie :)

Inna sprawa, że w Polsce trzymanie broni to trochę sztuka dla sztuki - niby prawo się trochę zmieniło, ale nie wiem, jak skończyłoby sie użycie takiego czegoś do np napastnika w domu.
@ppqa: Ooo właśnie, zapomniałem dodać, że mirki takie jak Ty, mocno się przyczyniły do rozpalenia u mnie motywacji do zrobienia pozwolenia. Wasze posty jak widać działają mocniej niż się może komukolwiek wydawać ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dzięki!
gratuluję, tez chyba ruszę tyłek i zdobędę pozwolenie :)


@Student_AWAS: Ruszaj ruszaj, moja przygoda też się zaczęła od takiej małej deklaracji :D

Inna sprawa, że w Polsce trzymanie broni to trochę sztuka dla sztuki - niby prawo się trochę zmieniło, ale nie wiem, jak skończyłoby sie użycie takiego czegoś do np napastnika w domu.


@Student_AWAS: Mój cel posiadania broni to czysta rekreacja i może trochę sportu dynamicznego, więc nie jest
szczerą nadzieję, że nigdy nie będę w sytuacji w której chociażby na moment przyjdzie mi do głowy pomysł by po nią sięgnąć.


@M4lutki: z tym się zgodzę. Żyjemy w miarę bezpiecznym kraju, i chyba już sam widok/dźwięk broni odstraszy 80% napastników. Jednakże gdyby można było używać broni do obrony jak w USA, to już mam miał koło siebie jakiegoś Colta czy S&W).
@M4lutki: winszuje. Jakbym czytał o sobie. Ja przeszedłem ta ścieżkę rok temu, też mam czeski pistolet i turecką strzelbę. I także zastanawiam się nad arem od gh. Choć słyszałem bardzo sprzeczne opinie.

Był jakiś gun day gdzie można było popykać z ich produktu ale mnie nie było wtedy w mieście.
@M4lutki:

No i parę dni temu dołączyłem do zacnego grona posiadaczy broni ( ͡ ͜ʖ ͡) Strasznie fajnie wrócić, ze swoją bronią, na strzelnicę na której - dzięki mojemu tacie - gdy byłem małym pyrtkiem stawiałem pierwsze kroki w tym temacie. Teraz, po parunastu latach, odwdzięczam się staruszkowi i to ja zabieram go ze mną - jaram się strasznie!


Bardzo prawilnie Mireczku, miłego strzelania z ojcem.
@avltree: @gregor40:

Ludzie, którym ufam, bardzo zachwalają te karabinki (dochodzą do mnie głosy, że nawet operatorzy GROMu byli zadowoleni), ale są to osoby, które strzelały, a nie posiadają. Generalnie z tego co słyszałem i czytałem to wrażenia są pozytywne, ale faktycznie brakuje opinii posiadaczy, którzy wywalili by już te 10k sztuk amunicji.

Można się sugerować tym: goście od 2014 roku produkowali składaki AR-15. W tym roku weszli na rynek z
@1q2w3e4r5t: O Gladiator! I jak się sprawuje?

GA dla mnie był totalnym spontanem, ale jestem zadowolony - łyka wszystko, nie ma problemów z podawaniem czy przeładowaniem, chodzi gładko... za tę cenę do rekreacji i odklepania startów jak znalazł :)
@M4lutki: Słyszałem opnine że ich zawodnicy (a pucharów w recepcji mają od groma) strzelają na innej broni niż własna, co raczej nie świadczy dobrze.

ALE jeśli tylko produkt jest dobry a cena nawet wyższa od innych porównywalnych klonów to wezmę (jak uzbieram kasę, promesa czeka).

Najfajniej jakby zrobili dzień otwarty na Pasterniku i można było postrzelać w opór...
Słyszałem opnine że ich zawodnicy (a pucharów w recepcji mają od groma) strzelają na innej broni niż własna, co raczej nie świadczy dobrze.


@gregor40: Hmm aż się zainteresowałem tematem i przeglądnąłem wszystkie materiały (filmy, zdjęcia) z ich startami i ani razu nie widziałem, żeby startowali w konkurencjach karabinowych... albo dobrze filtrują materiały które wrzucają/ktoś wrzuca, albo faktycznie nie startują. Jeśli faktycznie jest tak jak mówisz, no to byłaby to ogromna antyreklama
@M4lutki: ja generalnie bardzo polecam klimat Gunshelp. Pomogli mi w kilku rzeczach, całkiem za darmo (a kasę mogli wziąć). Jeśli robią dobry sprzęt - to jestem gotów dopłacić tylko dla tego że jest robiony w Krakowie.

Napisz proszę jak pomagasz.

Z innej beczki. Jak strzelnica w Bośni? Słyszałem że jest tam os 400m? Jakie warunki i klimat? Można przyjść postrzelać z ulicy z własną bronią czy trzeba się umawiać wcześniej? Podjechał