Wpis z mikrobloga

Jackfruit gotowy do jedzenia, Singapur cena 8.60 zł

Wybaczcie, ale wolę angielską nazwe tego owoca (po polsku nazywa się chlebowiec). Trochę opisał go w tym wpisie użytkownik @wyindywidualizowanyentuzjasta ale nie było tam zdjęcia samego miąższu, którego się je. Owoc jest ogromny (w komentarzu wrzucę zdjęcie jakie kiedyś zrobiłem), więc zwykle kupuje sie właśnie takie gotowe do jedzenia dzwonka na tacce. Tutaj cena dość wysoka, można tackę kupić nawet za 1$, ale tu raz, że ponoć lepsza odmiana to jeszcze w sklepie i z lodówki, a nie na stoisku gdzie leży cały dzień w 30-paro stopniowym upale.

Owoc ma dość intensywny zapach. Oczywiście nie aż taki jak durian, ale już pare osób powiedziało, że im śmierdzi podobnie jak durian i go nie jedzą.
Mi zapach się podoba, taki miły, egzotyczny, ni to ananas, ni to mango.

Ta wersja taka ciemnozółta, częściej widuję jednak jasnozółte. W smaku całkiem dobry, nie bardzo słodki. Przyznam, że kiedyś mi bardziej smakował, ale jadłem go tak dużo, że chyba mi się przejadł.

W komentarzu jeszcze jak wygląda ponugryzieniu.

#ciekwostki #jedzzwykopem #jedzenie #azja #jemprzeciez <- tag o ciekawym jedzeniu
kotbehemoth - Jackfruit gotowy do jedzenia, Singapur cena 8.60 zł

Wybaczcie, ale wol...

źródło: comment_r0xvShQkJybbTZRsrdFctlhXHQWd1IIV.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Też mam zawsze obawy czy to nie spadnie. Indonezyjczycy mają #!$%@? i często sadzą takie drzewa tuż przy ulicy, czasem to naprawdę strach jechać skuterem gdy 15 kilogramowa bulwa wisi 4 metry nad ziemią. W tym przypadku to i kask nie pomoże.
  • Odpowiedz