Wpis z mikrobloga

Mirki jest sprawa (ʘʘ)
Różowa ma mały problemik z żarówkami w aucie ,a ja jako bohater domu chciałbym coś zaradzić,z tym że pomysły mi się już pomału kończą

Opis sytuacji:

Jakiś tydzień temu padła lewa żarówka świateł mijania...normalna rzecz udałem się do sklepu i wymieniłem od razu z obu stron jak bozia nakazała.
Po iście ginekologicznej robocie (no chyba że ma się dłonie 3 latka ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) zauważyłem że nie świeci również prawa żarówka od pozycyjnych....super kolejna wycieczka do sklepu.
Wymiana pozycyjnych jeszcze bardziej ciekawa ale udało się,dumny jak paw oznajmiłem ze zrobione :)
Radość trwała 2 dni .....padło prawe światło drogowe i jedna żarówka od podświetlenia tablicy rejestracyjnej z tyłu .....()
Potem ponownie musiałem wymienić żarówki od świateł mijania bo lewe znów przestało działać, a co ciekawe przy wymianie zauważyłem że żarnik wcale nie jest przepalony ...wtf??

Może jakiś specjalista podsunie rozwiązanie przed wizytą u mechanika który nawymyśla mi tu usterek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dodam że akumulator jest "świeży" sprawdzałem także napięcia i wszystko jest w normie.
Bezpieczniki są wporządku, a żarówki wymieniałem zgodnie z zasadami bez macania paluchami szklanych baniek.
Styki w złączkach całe i nie zasyfione.
Autko to Volkswagen Golf 1.9 TDI/04r problem wczesniej nie wystepował tylko nagle taka kumulacja.

Będe wdzięczny z wszelkie sugestie

#auto #motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #zrobtosam #naprawiajzwykopem
  • 20
@Majtkizpomponem: Tak i swieci do tej pory
@Norskee: Prąd do żarówek dochodzi normalnie po wymianie działają.Poprostu podejrzana jest dla mnie ta nagła kumulacja w przepalaniu.Istnieje szansa ze to poprostu przypadek ,ale tez nie chciałbym co 2 dni żarówek wymieniac :P
@lord_z: inż. elektryk tutej z expem w automotive:
1. jak żarówka jest dobra i nie świeci to znaczy, że zasilanie do niej nie dochodzi - nie ma cudów. Zmierz bezpośrednio w lampie czy jest masa i 12V jak włączysz światła. Mierz masę dokładnie tam, a nie byle gdzie z karoserii.
2. dotknięcie bańki nie wpłynie w żaden istotny sposób na jej żywotność, a na pewno nie tak, że spali się za
@Lechu1777: To się nazywa konkretna i wyczerpująca porada (ʘʘ), jestem pod wrażeniem kolego.Zdecydowanie się to twoich instrukcji zamierzam zastosować.Bardzo Ci dziękuje!!!