Wpis z mikrobloga

Pamiętacie? To już dziś! Całkowite zaćmienie Księżyca. Chciałbym Was zachęcić do fotografowania tego zjawiska. Możecie je sfotografować praktycznie każdym aparatem. Dosłownie każdym! Lustrzanką, bezlusterkowcem, kompaktem, pewnie nawet telefonem. Długą ogniskową, krótką ogniskową, w mieście i poza nim. Niekoniecznie musicie zrobić zdjęcie z czerwonym Księżycem wypełniającym cały kadr. Takich zdjęć będą tysiące!

Zaćmiony Księżyc wzejdzie jeszcze przed zachodem Słońca. Z jednej strony Księżyc będzie mało kontrastowy na tle nieba. Z drugiej strony będzie na tyle jasno, że poradzi sobie każdy aparat. Nawet ten najprostszy, który ma problemy z robieniem zdjęć w nocy. Naprawdę nie musicie posiadać teleskopu i profesjonalnego aparatu. Róbcie zdjęcia tym co posiadacie. Próbujcie a na pewno się uda!

Poniżej mała inspiracja zdjęciami jaki zrobiłem przy okazji poprzednich zaćmień Księżyca.

Przy okazji zapraszam na warsztaty astrofotografii, które odbędą się w październiku w Bieszczadach.
Szczegóły TUTAJ

#fotografia #astrofoto #astronomia #mojezdjecie #100zdjecksiezyca #torun #umk #zacmienieksiezyca

Obserwuj #nightscapes
Polecam mój FB i Insta
Pobierz Nightscapes_pl - Pamiętacie? To już dziś! Całkowite zaćmienie Księżyca. Chciałbym Was...
źródło: comment_kFtsW8j2U7CgdqzsVEIQITGtiRqa2Px3.jpg
  • 11
Chciałbym Was zachęcić do fotografowania tego zjawiska. Możecie je sfotografować praktycznie każdym aparatem. Dosłownie każdym! Lustrzanką, bezlusterkowcem, kompaktem, pewnie nawet telefonem. Długą ogniskową, krótką ogniskową, w mieście i poza nim. Niekoniecznie musicie zrobić zdjęcie z czerwonym Księżycem wypełniającym cały kadr. Takich zdjęć będą tysiące!


@Nightscapes_pl: No właśnie, takich zdjęć będą tysiące. Więc po co?
@Nightscapes_pl: Ale ogólnie takich zdjęć też będzie od ch*ja. Tym bardziej zrobienie zdjęcia byle jakim aparatem/telefonem, gdzie ledwo co będzie widać. Nie rozumiem właśnie tego zachęcania, co ono ze sobą niesie?
Nie umniejszam nikomu pasji, wiem że są ludzie którzy fotografują takie rzeczy, mają do tego sprzęt itd. Chodzi mi o samą ideę zachęcania ludności niezainteresowanej tematem. Z czystej ciekawości pytam.