Wpis z mikrobloga

Jak już wspomniałem na Twitterze zaczęła się akcja wpisywania swoich doświadczeń w punkcie rasizm w Niemczech wszystko pod tagiem #metwo
Parę przykładów na szybko

Ah jesteś z Polski ? To pewnie znasz tego ..
Albo " dlaczego Rosjanie kradną dwa auta w Niemczech? Bo muszę jechać przez Polskę "
100 razy słyszałam takie dowcipy

Człowiek bierze ślub ma niemieckie nazwisko i życie nagle zaczyna być o wiele łatwiejsze

Gościu arabskiego pochodzenia pisze:
Stoję w kolejce w sklepie za mną stoi dziadek.Mowie do niego niech pan idzie przedemna.Dziadek na to : nie dziękuję wolę mieć cię na oku "

Ciągle musze słuchać komentarze że świetnie mówię po niemiecku i pytanie gdzie się tak dobrze nauczyłem mówić po niemiecku

Azjata
Rok 1995 mój nowy sąsiad się mnie pyta " Gdzie ma pan swoją restaurację ?!"

W mojej klasie przez wiele tygodni nazywano mnie " małpa " Jak powiedziałem to nauczycielce to ona stwierdziła " bardziej bym cię skojarzyła z gorylem "

Przechodziłem na czerwonym świetle , policjant za mną krzyczy " u was w domu tak się przechodzi przez ulicę ?"
Ja mu na to " we Frankfurcie ?"
A on na to " ty wiesz co mam na myśli "

W mojej szkole był plakat ,kary:
Plucie 20 centów
Mówienie po turecku 50centow

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech plusuj obserwuj lub skroluj dalej

#rasizm #4konserwy #neuropa
  • 35
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Rasizm musi być znaleziony inaczej lewacy nie mieli by co robić.
Może jestem zbyt racjonalny ale trudno mi wierzyć na słowo w takich wypadkach, możliwe że tak było ale wolał bym jakieś zdjęcie albo film. W końcu to tak powszechne...
A najpoważniejsze powinny być zgłoszone na policje, były ?
Jeśli biorą przykład z oryginalnego metoo to pewnie sporo tam bzdur.
A i ciekawostka wcześniej "#" czytano jako pound także "pound
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: to dobrze pokazuje jak najprościej jest u unikać rasizmu poprzez nie wpuszczanie masowych grup ludzi do swojego kraju. Niemcy mimo 70lat intensywnej denazyfikacji nadal są "rasistowskie" jakie szanse są dla krajów bez "narodowej winy".
  • Odpowiedz
@LegionPL: kolego, niestety, ale jestem w stanie w to uwierzyć, pracuje w Austrii, mój majster jest Niemcem, 29 lat, i codziennie słyszę , że Polacy kradna, lub że jestem scheisse kanak, oczywiście wszystko w hehe zarcikach, po tym co mówi , zatrudnia Węgra do pracy u siebie w okol domu i sam uznaje się za ideal, german quality, deutsch ist beste etc. #!$%@? ubermensch. Tacy już Niemcy są, zaklamani.
Austriacy nie
  • Odpowiedz
tldr: mniejszości etniczne w Niemczech postują za pomocą Twittera swoje fantazje dyskryminacji które nigdy nie miały miejsca.


@Alfabet: Maja maja. Sam kilka razy slyszalem w Niemczech (a juz zwlaszcza Austrii) idiotyczne komentarze i zarciki pod swoim adresem za bycie Polakiem. Osobiscie nie dawalem o nie #!$%@? ale nie zmienia faktu ze taki rzeczy sie zdazaja.
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: moj brat cioteczny po szkole Niemieckiej dodatkowo jezdzil na swoim malutkim rowerku do szkoly polskiej na zajecia jezykowe i pare razy w tygodniu jego Niemieccy znajomi wypompowywali mu powietrzne z opon z tego powodu. Mieszka w Herzel to jest chyba niedaleko Koloni
  • Odpowiedz