Wpis z mikrobloga

#modelarstwo #czolgi #zakupy #januszebiznesu
Jesli ktos sie zastanawia dlaczego male sklepy upadaja, to najlepsze przyklady:
1. Model czolgu, duzy wysylkowy sklep modelarski 79 zlotych, maly, lokalny sklepik modelarski 89 zlotych. Farby srednio o 2zl drozsze.
2. Pewien produkt spozywczy ktory 3 razy nabywalem w osiedlowym sklepiku za 10 zlotych (chyba jako jedyny klient) podrozal o 5zl jak sie grazyna zorientowala ze ktos kupuje.

Nie zal mi malych sklepikarzy. Gdyby umieli prowadzic biznes po ludzku to by nie upadali.
  • 12
@Kartkowka_z_grilla: u rodziców na wsi powstało Dino, od razu janusze z 3 sklepików się wynieśli z interesu, głupi cukier kosztował tam nawet 4zł (zależy ile ktoś kupował) a 5 kilometrów dalej w biedrze o wiele taniej, teraz jak jest już większy sklep z normalnymi cenami nikt u januszy nie kupuje. Już pomijam fakt, że raz jedna z właścicielek sklepiku obraziła się na moją mamę bo ta dzień wcześniej kupiła bułki w
@Kartkowka_z_grilla
Normalne jest to ze kupuje sie tam gdzie jest taniej, a taniej jest w duzych sklepach i firmach. Wiec w naszych czasach male osiedlowe sklepiki czy rodzinne biznesy w wiekszosci spisane sa na straty juz na samym starcie dzialalnosci. Teraz gdy mozesz sobie samemu sciagnac towar z chin w ciagu nawet tygodnia nie widze sensu by wspierac te lokalne biznesy. Wole wspierac swoj portfel i kupowac te same produkty za nizsza
@cecyl: chyba ci sie cos pomylilo. Jezeli juz, to magazynowanie jest drozsze w w wiekszym sklepie, ktory ponosi koszty wybudowania magazynu, a skladowanie duzej ilosci asortymentu to zamrozony kapital. Jaki koszt ponosi janusz ktory sklep urzadzil w piwnicy domu jednorodzinnego i trzyma tam caly asortyment liczony w 1-2 sztuki kazdego przedmiotu?

@Vladimir_Kotkov: pani grazynka nakczesciej zaopatruje sie wlasnie w marketach na promocji, czyli ma ten sam towar tylko starszy (
@Kartkowka_z_grilla: i tak i nie. Koszty utrzymania magazynu i prowadzenia sklepu internetowego są wyższe niż prowadzenie sklepu stacjonarnego, ktory musisz mieć w dobrym punkcie, z obsługą na miejscu i zatowarowany. Ja osobiscie nie lubie kupować modeli i chemii przez internet. Model musze obejrzeć, zastanowić się, porównać organoleptycznie z innymi. Mam swój sklep w okolicy w którym robie zakupy, znam właściciela, mam swoją zniżkę i gratisy. Czasami wpadam tylko pogadać...

Małe osiedlowe
@Kartkowka_z_grilla: sklepy internetowe nie rzadko np. Funkcjonują w akademiku, nie mają towaru tylko sprzedają towar producenta z jego magazynu lub mają właśnie własny duży magazyn ( raczej go nie budują) Ale właśnie tam koszt się rozkłada korzystniej. Oczywiście co do mrozenia kapitału to masz rację ale to kwestia ryzyka i modelu biznesowego. Pominales zupełnie kwestie transportu : P
@cecyl: @kozaqwawa: mowie o sklepie w ktorym bylem. Pan janusz ma sklep w piwnicy domu jednorodzinnego, gdzie dojazd zajmuje mi godzine w jedna strone. I jest to na tym slynnym zacisznym osiedlu, czyli na skraju granic administracyjnych miasta. W warszawie byc moze faktycznie dziala to lepiej. U mnie jest tylko jeden sklep modelarski. Dziala tez wysylkowo przez internet tak na marginesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Drugi
@Kartkowka_z_grilla: A ty sobie zdajesz sprawę, że sklepy internetowe też prowadzą dumping cenowy, aby wyeliminować stacjonarną konkurencję i potem podwyższyć ceny. Tamiya na rynku USA wprowadza ceny minimalne, aby z tym walczyć i pomóc sprzedawcom stacjonarnym, którzy są głównymi łapiącymi na haczyk nowych klientów ich produktami dla każdego.

Zawsze powtarzam, że trzeba wspierać w granicach rozsądku lokalnych sprzedawców i nawet im doradzać. W Gdyni jest Walentynka i babki sprzedają modele, gry
@Kartkowka_z_grilla: Modele są dobrze spasowane, ale początkowe modele mają czasem pozostałości po wtryskach. Gąski nie są przełomowe jak w RMF, ale są solidne, szczegółowe i nie są takie delikatne jak w Takomie, ale to nie są niedoróbki jak Italekra czy stara Tamiya i gumy. Modele są solidne i zwykle wnętrza można dokupić oddzielnie. Mają ciekawe bazujące na fotografiach propozycje malowań i kalki są solidne jak na modele z tej dekady. Ale