Wpis z mikrobloga

Recenzja Lightning Network z perspektywy użytkownika portfela:
https://medium.com/andreas-tries-blockchain/bitcoin-lightning-network-3-paying-for-goods-and-services-5d9c492b0eb2

Sending payments using the Lightning Network is cheaper than the regular Bitcoin network, but suffers from routing errors and wallet bugs that make it impractical even for highly technical users.


#kryptowaluty #btc #lightningnetwork
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@podany: @r123: trzeba było sprawdzić jeszcze dwa miesiące temu i porównać z tym co dzieje się teraz wtedy byście nie narzekali. Ja sprawdziłem i postęp jest duży w tak krótkim czasie. Dajcie im z dwa lata a wtedy zobaczymy.
  • Odpowiedz
Dajcie im z dwa lata a wtedy zobaczymy.


@pawlo74: Nie wiem, czy BTC może sobie w tej chwili pozwolić na 2 lata niefunkcjonowania jako waluta, przez wysokie ceny transakcji i niezdatny do użytku LN. Kibicuję teamowi LN, ale zdaję sobie sprawę, że ta technologia może okazać się ślepą uliczką. Mimo powszechnej szydery na BCH, powiększenie bloku w perspektywie kilkuletniej jest rozsądnym rozwiązaniem problemu skalowania, nie wykluczając równoległego rozwoju rozwiązań w
  • Odpowiedz
@podany: słuchaj trzeba było od razu tak mówić, jesteś z obozu bigblokersów tylko wstyd Ci przyznać. Nie dziwię się. Powiększanie bloku to jest ślepa uliczka. Walczyliśmy z bigblokersami dwa lata i wygraliśmy. Bcash to żart a nie kryptowaluta. Nie chce mi się do tego wracać. Jak chcesz to obejrzy jeżeli to do Ciebie nie dotrze to nic już nie dotrze. Kupuj bch jak chcesz.
Nie zgodzę się na zwiększenie bloku,
p.....4 - @podany: słuchaj trzeba było od razu tak mówić, jesteś z obozu bigblokersów...
  • Odpowiedz
słuchaj trzeba było od razu tak mówić, jesteś z obozu bigblokersów tylko wstyd Ci przyznać.

@pawlo74: Nie jestem zwolennikiem kryptowalutowego trybalizmu. Trzymam zarówno BTC jak BCH.

Nie zgodzę się na zwiększenie bloku, prędzej na zmniejszenie

Developerzy Bitcoin Core też raczej nie powiększą bloku, a ich głos jest trochę bardziej znaczący od twojego.
  • Odpowiedz
Nie jestem zwolennikiem kryptowalutowego trybalizmu. Trzymam zarówno BTC jak BCH.


@podany: miałem rację, wspierasz ich. Każdy kto ich nie chce wspierać sprzedał już bch.

Developerzy Bitcoin Core też raczej nie powiększą bloku, a ich głos jest trochę bardziej znaczący od twojego.


@podany: dużo jeszcze musisz się nauczyć skoro piszesz takie rzeczy. Tu nie ma czegoś takiego jak mierzenie siły głosu, coś takiego może być w bch albo eos
  • Odpowiedz
Jest tak dzięki temu, że każdy może tanim kosztem postawić pełny węzeł i pokazać środkowy palec deweloperom.


@pawlo74: Idąc tym tropem, mając więcej pieniędzy, możesz postawić tanim kosztem więcej węzłów i pokazać palec użytkownikom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@podany: nie możesz z prostej przyczyny. Nas jest więcej. Planktonu zawsze jest więcej. Każde powstanie przeciwko elitom zawsze kończyło się wygraną ludu. Nie inaczej w bitcoinie. To jest siła decentralizacji.
  • Odpowiedz
Każde powstanie przeciwko elitom zawsze kończyło się wygraną ludu.


@pawlo74: Niezliczona ilość powstań w historii skończyła się niepowodzeniem, a duża ilość raspberry pi nie jest optymalnym sposobem stawiania węzłów. Mimo to, taka romantyczna podstawa wobec siły tłumu ma urok.
  • Odpowiedz
@pawlo74: polecam ci przeczytanie artykułu Luke'a Dashjra - developera Bitcoin Core i jednego z głośniejszych zwolenników UASF/BIP148

https://medium.com/@lukedashjr/how-you-can-help-ensure-bip148-is-a-success-2fb63bf5114f

Just the other day, someone announced they’d purchased numerous Raspberry Pis to run BIP148 full nodes. However, do these things really help BIP148? Not really.


Many people are already running a BIP148 node. But does this help? Not simply by running a node! A common misconception is that nodes are voting for
  • Odpowiedz
@podany: widzisz i tu jest piękno bitcoina. Ja nie muszę słuchać nikogo. To ja decyduję co jest dla mnie dobre a co nie. Nie zgadzam się z tym i możesz robić co chcesz, możesz być profesorem habilitowanym, najlepszym deweloperem i fachowcem w swojej dziedzinie albo być miliarderem a ja nie dbam o to ja dbam o swoje pieniądze. Od teraz to nie elity będą rządziły mną.
Do tej pory jeden
p.....4 - @podany: widzisz i tu jest piękno bitcoina. Ja nie muszę słuchać nikogo. To...
  • Odpowiedz
@pawlo74: masz prawo wierzyć w co chcesz, nawet jeśli nie ma to pokrycia w faktach. Nic mi do tego. W wypadku UASF, twój węzeł nie ma znaczenia, jeśli wyłącznie hodlujesz. Liczą się węzły giełd i kantorów, a i tak do przeprowadzenia jest konieczna współpraca części górników. Mi też jest bliska idea wolnego, uczciwego pieniądza, ale staram się być realistą.
  • Odpowiedz