Wpis z mikrobloga

@3mielu: Z kasą dam radę ale jak przystało na Polaka i również na Mirka, nie lubię wydawać więcej niż potrzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak poważnie to już wolałbym przekiblować na czymś niedrogim powiedzmy rok, i jak się wkręcę do zrobić upgrade. Choć z drugiej strony z tego co wiem to im droższa gitara tym nie tyle lepiej gra, co łatwiej i przyjemniej się na niej
  • Odpowiedz
@4833478: na tanich gitarach istnieje ryzyko ze trzeba bedzie uzywac wiecej sily na prograch zeby zagrac czysto albo bedzie sie blyskawicznie rozstrajać, a na takiej gitarze można zapomnieć o bendowaniu. właściwie to najlepiej ograć coś samemu w sklepie i wybrać to co wydawało się najwygodniejsze. najlepsze w niskiej polce cenowej sa zazwyczaj yamahy i washburny, ewentualnie jakis uzywany squier
  • Odpowiedz
@4833478: ja bym celował w używkę w tej cenie. Miałem Corta kx5 nowkę, nie byłem zadowolony.
Gitara była #!$%@? wyregulowana, wysoka akcja strun, konfiguracja "na twardo".
Miała małe pęknięcie lakieru z tyłu (taka mi przyszła), ale olałem
Także do zakupu gitary czy to nówki czy używanej dolicz koszt regulacji u dobrego lutnika (nie w sklepie muzycznym, tam się gówno znają).
Dlaczego? Bo niewyregulowana gitara odbierze Ci "smak życia" :D
Ja pożydziłem
  • Odpowiedz
@4833478: aa, chodzi Ci o akustyka. Zapytam tak: chcesz docelowo grać na elektryku czy akustyku?
Jeśli na elektryku to #!$%@? akustyka. Ja na pierwszą gitarę kupiłem Yamahę F310. Brzmienie takie sobie, też nie była odpowiednio wyregulowana. Po kilku miesiącach już mi się nudziła i planowałem zakup elektryka. Szkoda 2x płacić, niczego się nie nauczysz samemu "więcej" zaczynając akustyka. Nie słuchaj #!$%@? specjalistów, bierz to co wolisz i co Cię jara.
  • Odpowiedz
@LM317T: Tak, chodzi mi o akustyka i na akustyku chcę grać. Generalnie to nigdy ja ani nikt w mojej rodzinie nie miał żadnego związku z muzyką. Do tego nie słucham za bardzo metalu, rocka itp. Głównie chcę się nauczyć grać bo nie mam nic lepszego do roboty i jest to umiejętność która zdaje się być całkiem fajna, i na razie granie mi się podoba. Zaczynam od prostych 4 akordów i coverów
  • Odpowiedz
@4833478: najtańsza legitna opcja jaką znalazłem to Epiphone DR100, i pewnie bym go wziął ale ostatecznie kupiłem elektryka. Ew. jak kolega wyżej napisał Yamaha F310, też bardzo spoko.

Chociaż warto rozejrzeć się za używkami. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości wychodzi naprawdę sporo taniej. Słomiany zapał pierwszego właściciela będzie Twoim przyjacielem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W filmie masz porównanie kilku popularnych modeli, dostepnych w Polsce.
Paczekwmasle - @4833478: najtańsza legitna opcja jaką znalazłem to Epiphone DR100, i ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4833478: aż tak dużego doświadczenia nie mam. Raczej bym polował na takie co wyglądają na nówki. Byleby gryf był prosty i żeby nie było obić. Najlepiej to poproś kogoś kto gra na gitarze, żeby z Tobą poszedł i ograł gitarę.
  • Odpowiedz