Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jestem na jednym z ostatnich etapów wykańczania mieszkania. Została mi garderoba. Mam wnękę o wymiarach 152x269cm. Na rysunku części 1, 2 i 3 to mają być ściany z płyty meblowej, 4 to drzwi. Powiedzcie proszę w jaki sposób zamontować te ściany, aby całość była stabilna. Miałem taki plan aby do ścian, sufitu i podłogi zamontować kantówki i do nich przytwierdzić te płyty meblowe za pomocą konfirmatów. Czy to dobre rozwiązanie, czy macie lepszą koncepcję? #remontujzwykopem
Domq - Mirki,
Jestem na jednym z ostatnich etapów wykańczania mieszkania. Została mi...

źródło: comment_tvcBXeazpCq5G2iw58dnBSkK4UBRfGsX.jpg

Pobierz
  • 8
@Domq: brzmi dobrze a jakbyś to jeszcze ładnie wykonał to by pewnie było zajebiście. Powiedz czy w środku jakieś półki sobie planujesz itp. bo jak tak to może,e coś do tych półek przymocować też stelaż dodatkowo :) całość by była stabilna i sztywna :) tylko zrób to starannie i równo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: to jest sama wnęka, tam nie ma do czego przymocować drzwi. Z resztą drzwi też są zaplanowane z płyty meblowej. Coś jak zwykłe drzwi od szafy. Wnęka jest dość głęboka, coś koło 150cm. Chcę z tego stworzyć oddzielne pomieszczenie. W środku są już dwa drążki na ubrania, po jednej stronie będą półki na koszulki, z drugiej wieszaki na ubrania.
@KosmicznyPolityk półki, o których wspominam będą się łączyć z jedną ze
@Domq: aha czyli chcesz w ten sposób zabudować od czoła otwór i zostawić w nim drzwi? Teraz już rozumiem - ja bym to jednak zrobił inaczej:

1. Pierwsza opcja - dać drzwi przesuwne na cały otwór (są zestawy rolek szyn itp które można sobie dopasować na wymiar)

2. Zabudował część otworu płytą gk i drzwi normalnie dał na ościeżnicy

3. Zabudował część otworu płytą gk i albo zrobił drzwi przesuwne (żeby
p.....k - @Domq: aha czyli chcesz w ten sposób zabudować od czoła otwór i zostawić w ...
@powaznyczlowiek: że też wcześniej nie pomyślałem, żeby zrobić zwykłą ściankę z gk i wstawić takie same drzwi jak do sypialni, łazienki... Przecież to jest tak oczywiste, że ja #!$%@?ę. A najgorsze w tym wszystkim, że już kupiłem formatki tylko szukam alternatywy do tych kantówek bo tak jak napisałeś, mam świadomość że od środka będzie #!$%@?. Eh... Spróbuję coś zmontować z tego co mam, jak będzie lipa to formatki przeznaczę na regał
@Domq: regał to dobry pomysł :) jeśli zaś koniecznie chcesz te płyty wykorzystać to ja na Twoim miejscu i tak bym zrobił cienka ściankę gk na profilach (ścianka powinna być takich wymiarów jak te płyty bo by stanowiła dla nich "podkładkę") - lekko w głębi wejścia do wnęki i do tej ścianki przykręcił (wkręty od środka wnęki! Najlepiej przez profil a nie sam gk!!) Te płyty :) dzięki temu na zawnatrz
@Domq zrób tak jak radził @powaznyczlowiek i zabuduj lekką konstrukcją z drzwiami kieszeniowymi (są gotowe zestawy DIY). Nie stracisz miejsca ani wewnątrz ani na zewnątrz. O formatki nic nie bòj- zrobisz sobie z nich zabudowę w garderobie!