Wpis z mikrobloga

Jakie macie must have w domu? Moja lista:

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe
Ogrzewanie podłogowe, elektryczny grzejnik w łazience
Bidet
Lodówka side by side
Zmywarka z wypażarką
Garderoba
Klimatyzacja w co najmniej jednym zamykanym pomieszczeniu umożliwiającym spędzenie dnia i sen
Drewniany domek ogrodowy z narzędziownią i schowkiem na rowery.

Dziwi mnie jak ktoś ma dom, a nie mieszkanie i nie ma powyższych. Ludzie budują sobie x-metrowe domy, jakieś stawy, akwarium po x PLN, a brak podstawowych bardzo wspomagających życie dodatków.

#dom #budujzwykopem
  • 35
  • Odpowiedz
@Voyager-1: Lodówka, bo nigdy za wiele kostek lodu, schłodonej wody i napojów + duże możliwości mrożenia.

@Bonifacy13: Zupełnie do czego innego. Wyciszenie + odcięcie światła. Burze, wichury, w słoneczne dni mniejsze nagrzewanie środka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@D3lt4: a nie lepiej dobierać funkcjonalność pod swoje wymagania zamiast robić zunifikowaną listę?
Mi na przykład nie robi różnicy czy mam lodówkę z dwoma drzwiczkami czy z jednymi, klimy niecierpię, zmywarkę mam podstawową Boscha i jestem zadowolony, domku drewnianego też nie widzę sensu stawiać, za to nie mógłbym nie mieć garażu, najlepiej z kanałem/podnośnikiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
robić zunifikowaną listę?


@Odczuwam_Dysonans: Nie chcę takiej. Po prostu kiedyś nie odczuwałem potrzeby drewnianego domku, ale jak zobaczyłem syf u ludzi w garażach, rowery i wszystko...

Więc pytanie czy ktoś coś innego poleca, chcę poszerzyć horyzonty bazując na doświadczeniach innych.
  • Odpowiedz
@kaczor: mój dom to pewnie będzie miejska wieś, na przedmieściach ze światłowodem :P
Do tego zapewne piec gazowy, a kominek zamknięty ;)
  • Odpowiedz
@D3lt4: Jeżeli myślisz, że rolety antywłamaniowe to jakikolwiek problem dla dobrej ekipy, wyłączając lokalnych pijaczków, to jesteś w wielkim błędzie. Jak chcesz się zabezpieczyć, to robisz 8 kamer, dobry alarm z zasilaniem awaryjnym podłączony do firmy ochroniarskiej i kontaktrony w każdym oknie. My z sąsiadami mamy zrzutkę na firmę, która robi przejazd po ulicy 2 razy każdej nocy o różnych godzinach. W umowie maksymalny czas dojazdu załogi 10 minut od odpalenia
  • Odpowiedz
@D3lt4: ja mam wiejską wieś, prądu nie ma często wiec tez agregator, mocny UPS aby był internet co najmniej 8h ;) do tego ręczna pompa i wężownica w kuchni węglowej - bez tego zima ani rusz - primitive technology mocno
  • Odpowiedz