Wpis z mikrobloga

@Kejran Był kilka lat temu taki Mirek spod Hamburga który robił w Mercedesach. Załatwił kumplowi takie cudo W124 coupe, że wyglądało jakby tyle co folię zdjął. Ale nicku nie pamiętam, chyba już dawno go tu nie ma :/
@Kejran: Najważniejsze to podwozie, czyli podłoga i zawieszenie. Obejrzeć bardzo dokładnie na kanale jak z korozją. Często janusze zalepią całe podwozie jakimś ujowym barankiem i wciskają kit, że paaanie, jaka korozja? A pod spodem ruda tak chrupie, że sąsiedzi nie śpią. Z LPG bym sobie dał spokój. Częste problemy, a na wtrysku mechanicznym to już w ogóle. Co do silników: ekonomiczne dizelki 2,5 i 3,0 nie do zajechania, tylko najczęściej mają
@Kejran: jak mercedes w124 to w 3.0 dieslu. Chociaż ja jeździłem 2.5 i też dawał radę. Jak benzyna to 420 jest fajny ale to 10k euro. Benzyny nie mają jakiś super osiągów i dużo palą. Śmiało możesz brać automat, bo to cały klimat tego samochodu. Podobno im poźniejszy egzemplarz tym gorzej ze rdzą, no i gorsza jakość. Dobrze sprawdzić rudą, m.in. otwory przy mocowaniu lewarka, czy pod uszczelkami w drzwiach. 190
@Kejran: W124 z gazem się nie lubi ze względu na K-jeta. To baaardzo zawęża sztuki do wyboru bo zostają Ci tylko gaźnikowce z samego początku produkcji (zresztą gaźnik po tylu latach jest problematyczny no i to rzadkość) i ostatnie sztuki polifta. No i polifty trzeba bardzo dobrze oglądać bo gniły jak cholera przez te szerokie listwy.
@Eternit_z_azbestu: Trochę się teraz przyczepię ale ani w w201 ani w124 nei było K-Jeta ;)
@Kejran: Przede wszystkim blacha, podłoga, bagażnik, otwory na lewarek, mocowania amortyzatorów, tylni wózek.
Silnik może być na KE-Jetronic jeśli nie miał nigdy lpg bo rozdzielacz paliwa wtedy zatarty i będą non stop problemy.
IMO szukałbym tylko na wtrysku elektronicznym 2.0 albo 2.2 jeśli nie zależy ci na osiągach. Oba to silniki m111 którycj jedynym problemem
@m00n A grube są koszta ogarniecia tych bolączek po jeździe na LPG ? Bo tak oglądam i kilka fajnych sztuk jest właśnie z gazem.

@BySpeedy Trochę późno ale się przypominam ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Kejran: Jeśli KE-Jet, to kwestia ogarnięcia nowego rozdzielacza paliwa, pewnie tylko aso bo na sprawna używkę nie ma co liczyc, do tego dolot trzeba pewnie doprowadzić do ładu i strojenie KE-Jeta a o specjalistę do tego dosyć ciężko. Nie szedłbym w tym kierunku.
@BySpeedy
@m00n Na codzień mam auto, które jest oszczedne i młode więc chciałem kupić w201/w124 do jazd weekendowych, bo ogólnie strasznie podobają mi się te dwa modele, lpg mi nie potrzebne ale widzę, że ma je sporo egzemplarzy.