Wpis z mikrobloga

@to_juz_przesada: jeszcze warto wspomnieć, że weganie to idioci, bo nazywają swoje potrawy na podstawie tradycyjnych z mięsem ( ͡º ͜ʖ͡º) hurr durr jak to wegańskie kotlety, hurr durr jak to wegański smalec xD
  • Odpowiedz
najlepsze jest to ze te niby bzdurnie brzmiace argumenty sa trafione XD


@instinCtoriginal: jeśli one są dla ciebie "niby" bzdurne, to mam złe wieści ( )

I żeby nie było- z weganami można dyskutować na racjonalne argumenty, zdarzało mi się. Ale to nie jest żaden z powyższych, gdzie mamy cały komplet pozamerytorycznej argumentacji: odwołanie do natury, odwołanie do emocji, odwołanie do tradycji + kilka kompletnych bzdur, które świadczą
  • Odpowiedz
@instinCtoriginal: Jeśli masz 12-lat a twoja jedyna przygoda z dietą kończy się na posiłkach ze szkolnej stołówki i niedzielnym schabowym od mamy to faktycznie takie argumenty mogą do ciebie przemawiać. Niestety dla ciebie nauka mówi coś innego.
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada: Weganizm to ideologia wprowadzona przez masonów aby rozbijać rodziny i skłócać pary. Dzieci nie chcą jeść wspólnych rodzinnych obiadów, żony nie chcą gotować tradycyjnych dań. Niszczy to więzy rodzinne. Ponadto młodzi faceci nie mogą zjeść normalnie na mieście bo ich dziewczyny weganki nie mogą znaleźć lokalu w którym dają wege żarcie. Przez to trzeba poświęcić godzinę na szukanie miejsca gdzie można siąść. Już nie mówiąc o wypadach z grupą
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada jakie to prawdziwe:d
tak z moich osobistych, kilkuletnich obserwacji to typowi mięsożercy gadają więcej o wegetarianiźmie, niż wegetarianie, którym się już po prostu nie chce 100 raz tłumaczyć tego samego:d
  • Odpowiedz
@to_juz_przesada pogrupowałem argumenty z wrzuconego obrazka, komentarzy tutaj, z reddita i swojej głowy. Możnaby z tego zrobić FAQ i uniknąć 95% dyskusji.

Dobrobyt jedzącego
- nie da się ułożyć zbilansowanej diety bez mięsa (co z białkiem? naprawia tagi hehe)
- mięso jest smaczne
- wegetariańskie jedzenie jest
  • Odpowiedz