Wpis z mikrobloga

najlepsze jest to ze te niby bzdurnie brzmiace argumenty sa trafione XD


@instinCtoriginal: jeśli one są dla ciebie "niby" bzdurne, to mam złe wieści ( )

I żeby nie było- z weganami można dyskutować na racjonalne argumenty, zdarzało mi się. Ale to nie jest żaden z powyższych, gdzie mamy cały komplet pozamerytorycznej argumentacji: odwołanie do natury, odwołanie do emocji, odwołanie do tradycji + kilka kompletnych bzdur, które świadczą tylko
@to_juz_przesada: Weganizm to ideologia wprowadzona przez masonów aby rozbijać rodziny i skłócać pary. Dzieci nie chcą jeść wspólnych rodzinnych obiadów, żony nie chcą gotować tradycyjnych dań. Niszczy to więzy rodzinne. Ponadto młodzi faceci nie mogą zjeść normalnie na mieście bo ich dziewczyny weganki nie mogą znaleźć lokalu w którym dają wege żarcie. Przez to trzeba poświęcić godzinę na szukanie miejsca gdzie można siąść. Już nie mówiąc o wypadach z grupą znajomych.
@to_juz_przesada pogrupowałem argumenty z wrzuconego obrazka, komentarzy tutaj, z reddita i swojej głowy. Możnaby z tego zrobić FAQ i uniknąć 95% dyskusji.

Dobrobyt jedzącego
- nie da się ułożyć zbilansowanej diety bez mięsa (co z białkiem? naprawia tagi hehe)
- mięso jest smaczne
- wegetariańskie jedzenie jest niesmaczne

Ustalony porządek świata
- tak było od zawsze/nasi przodkowie jedli mięso
- w naturze tez jest cierpienie/lwy jedzą mięso
- wszystkie zwierzęta umierają, te