Wpis z mikrobloga

Przy okazji wyprawy polskich strażaków do Szwecji zdziwiła mnie skala tej wyprawy - 45 full wypas wozów wysłaliśmy w #!$%@? gdzieś na biegun. To co zostało u nas?! No to sprawdziłem sobie statystyki...i trochę mi szczena opadła. My jesteśmy jakąś światową potęgą strażacką!
Liczba wozów strażackich (engines):
USA - 70 500
Niemcy - 41 200
Japonia - 21 954
...i czwarta Polska - 19 800
potem jakieś podpierdółki typu:
Rosja - 17 100
Austria- 8 825
Francja - 8 533
...a dalej to już skromniutko:
UK - 2900
Włochy - 2300
Węgry - 952
No to powiem Wam, że w "strażarnictwie" to my jesteśmy ustawieni na bogato:) Generalnie prawie 10% światowych zapasów wozów strażacki jest nasze.

I dodatkowo w Chinach jest tylko 130 000 etatowych strażaków i 7 500 000 ochotników, W Polsce mamy 30 000 etatowych i 260 000 ochotników. W Polsce 1 strażak przypada na 133 mieszkańców i jesteśmy gdzieś w górnych 25%, w Izraelu 1 na 3 421, we Włoszech 1 na 1 247.
Czy to się przekłada na bezpieczeństwo? Trudno ocenić po danych statystycznych, zbyt dużą rolę odgrywają rodzaje pożarów. My mamy 1,3 śmierci na 100 000 mieszkańców i jesteśmy gdzieś w połowie stawki. Najgorzej jest w Rosji i Białorusi ok 6 śmierci, potem idą Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia, Rumunia 3-4 zgony. Najlepiej stoją Lichtenstein, Wietnam (345 wozów strażackich...tam pewnie non stop pada więc ich nie potrzebują:) Włochy, Wielka Brytania, Chorwacja, USA - od 0 do 1 zgonu. Także trochę ciężko to ocenić. Tym bardziej, że chyba zadania straży są różne w różnych krajach np.: we Francji pożary to tylko 7% wezwań a 76% to pomoc medyczna. W Polsce medyczne to tylko 3,2%.
W 2015 r na świecie rannych zostało 69 000 strażaków z czego 68 000 w USA... i to jest bardzo dziwna liczba.
#strazpozarna #statystyka #ciekawostki #stahs
Na zdjęciu najbardziej zaawansowany wóz dowodzenia i łączności którym dysponuje Straż Pożarna - 2,3 mln zł. Jego najciekawszą cechą jest podobno to, że potrafi się łączyć ze światem i korzystać ze wszystkiego co sobie wykryje. Nieważne wi-fi, sieci komórkowe, radio, satelity jakieś routery co to ja ich nie rozumiem, siec telefonii kablowej. Nawet jak #!$%@? GPS , komórki, internet to ten drań i tak sobie poradzi...no #!$%@? weźmie i się połączy po kablu od elektrycznego pastucha( ͡° ͜ʖ ͡°)
stahs - Przy okazji wyprawy polskich strażaków do Szwecji zdziwiła mnie skala tej wyp...

źródło: comment_IczQkyvdw6hf4xVVk8k1ln18boG50gFY.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
@Agemaker: no jak to nie, to skąd wiesz że jest tak źle w OSP skoro nie ma miarodajnych danych lol? Nikt nic nie wie co jest w OSP? A na przestrzeni ostatnich 5 lat OSP dostało tyle sprzętu (nowego) poprzez kupna, przetargi, konkursy itd setki jak nie tysiące wozów. I serio uważasz że nigdzie danych nie ma? Bez jaj, ale bredzisz.
  • Odpowiedz
@stahs:

Jak dla mnie to jest niemozliwe, ze na Wegrzech maja mlodsze samochody niz u nas.
Bylem w Budapeszcie w tym roku i roznia na korzysc polskich miast jest olbrzymia....

No ale skoro takie
  • Odpowiedz
@Stev Słuszna uwaga, warto się zastanowić dlaczego tak jest? Porównanie statystyk PSP+OSP a ZRM (zespoły ratownictwa medycznego) to jest kosmos. Na całą Polskę jest nieco ponad 1500 ZRM głównie w 2 osobowej obsadzie. Idąc dalej porównanie interwencji ZRM i PSP+OSP też było by bardzo ciekawe. Wniosek jeden MSWiA kładzie grubą kasę na swoje służby. A MZ (ministerstwo zdrowia) oszczędza jak może kosztem ludzi, sprzętu i zdrowia suwerena. A Ratownicy Medyczni są
  • Odpowiedz
@matsto15: Polski UP po prostu liczy osoby będące na stażach, zasiłkach, szkoleniach nadal jako bezrobotne dlatego statystyki bezrobocia UP są wyższe, bo inni nie wliczają te osoby do bezrobotnych. Stąd te różnice.
  • Odpowiedz
@wyestymowany: Ten sposób z aircrackiem, który podałeś, to typowy atak słownikowy. Jeśli hasło nie jest podatne na atak słownikowy, to go tym sposobem nie złamiesz. Tak że działa to w jakimś procencie sieci, ale na pewno nie we wszystkich - nie mozesz mieć gwarancji, że to zadziała.
Poza włamywanie się do cudzych sieci jest nielegalne (nawet dla straży pożarnej w akcji) i nikt nie wyposaży takiego wozu w oprogramowanie automatyzujące
  • Odpowiedz