Wpis z mikrobloga

Jak przyjęliście wiadomość, że pierwszym dużym settingiem do D&D 5 (oczywiście poza domyślnymi FR) będzie zapożyczona z MTG Ravnica? Z MTG nie miałem styczności niemal 20 lat, ale spotkałem się z opinią, że Ravnica to takie "lepsze i większe Sigil", miasto rozciągające się na całą planetę, pełne portali - co w sumie przekreśla szansę na Planescape'a. Ponoć Wizardzi chcą by fani MTG zainteresowali się D&D i odwrotnie - albo to jakaś forma uczczenia 25-lecia karcianki. Dzisiaj ma się niby odbyć konferencja WotC i ogłoszone będą dwa settingi. Co obstawiacie? Wydaje mi się, że jedynie Dark Sun wniósłby coś świeżego do formy rozgrywki w piątce - survival, psionika, nowe opcje rasowe, klasowe, defilers, preservers itd.

Brawo dla Amazona za newsa przed oficjalnym ogłoszeniem: https://www.amazon.com/dp/0786966599 xD

#rpg #d&d #dungeonsanddragons #mtg #magicthegathering
  • 5
@CralencSeedorf: i pierwsze dwa w ogóle nie miały domyślnych settingów, potem trójka miała tego Greyhawka, a dalej nie wiem (bo czwórkę ledwo-ledwo na oczy widziałem i nie pamiętam, a z piątką wcale kontaktu nie miałem).