Wpis z mikrobloga

Husqvarna WR 250 '94
ile może kosztować w warsztacie naprawa takich rzeczy jak:
- wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenia
- wymiana tłoka 2t
- wymiana uszczelniacza pompy wody i wyczyszczenie skrzyni z tego budyniu co się zrobił z oleju
- wymiana kloców przednich bo nasiąkły olejem i z tyłu tłoczek się chyba zaciął bo klocek się skosił

głównie o robociznę mi chodzi bo wiadomo że klocki czy oleje do zawieszeń są w roznych cenach

#motoryzacja #motocykle #enduro #mechanika
  • 17
@niesmiertelny69: stary sprzęt, części mogą być ciężko dostępne. Napiszę na podstawie motocykli dziesięcio letnich:
- zawias przód - ok 150-200zł same części
- tłok - o ile znajdziesz, koszt pewnie w granicach 300-500zl
- uszczelnienie pompy wody - tu pewnie grosze bo to zwykły simmering, wyczyszczenie skrzyni z budyniu hmm - nie wiem czy nie trzeba będzie rozpoławiać, ale zakładając że nie, to kwestia kilku litrów benzyny ekstrakcyjnej albo czegoś takiego
@niesmiertelny69 stara ta huśka wiec z czesciami będzie ciężko bo od ktm do starych nie pasują. Z tego co piszesz trzeba caly silnik wyciagać i czyścić. Bo korba tez pewnie do wymiany, do tego łożyska. Szkoda chyba inwestować bo i tak Ci sie nie zwróci. Lepiej pchnąc chyba na części.
ps
będę musiał dopłacić jeszcze za jakieś takie pierdoły jak wymiarowanie tłoka, bo nie specjalnie mam dostęp do mikrometru, jakiśzestaw nasadek na grzechotkę, jakiś klucz dynamometryczny. ja #!$%@? nie wiem gdzie się zmieszczę w garażu z tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)