Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc: jeżeli przyjęli założenie że ich blockchain będzie trzymał, stan wszystkich aplikacji świata, to chyba naturalne że będzie duży...
jezeli chcą optymalizować muszą się wykazać, na dziś kilka tera to pikuś,

umówmy się że trzymanie blockchaina na raspberry pi, czy starych szrotach to raczej ekstrawagancja,
miałem wiele lat fullnoda, na vps, w dużej serwerowni, kosztował grosze rocznie,
  • Odpowiedz
@r123: Struktura blockchaina btc jest fortecą nie do przejścia bo jest zajebiście prosta i bezwzględna. W eth prawie nie ma już pełnych węzłów.

U nas każdy węzeł jest połączony standardowo z 8 innymi węzłami (może i być więcej). Każdy węzeł ma pełny blockchain. Dzięki temu jakakolwiek błędna transakcja jest wysyłana, lub blok to każdy z węzłów połączonych sprawdza poprawność. Jeżeli jest ok to rozsyła dalej, jeżeli nie to blokuje. Przy
  • Odpowiedz
@r123: #!$%@? człowieku. Mam upload 6Mb/s. Inne nody z którymi jestem połączony to też zwykli użytkownicy a nie jakieś #!$%@? serwerownie. mamy prawie 100 000 nodów. No i ci użytkownicy mają w domach jak ja też marny upload według ciebie. To #!$%@? jak pobrałem od tych ludzi prawie 180GB w trzy dni?

Ty chcesz mi wmówić że mam słabe łącze? Tzn że ludzie którzy mają w domach net to 5 minutowy filmik na YT uploadują tydzień?

Ty myślisz że ile trzeba danych wysyłać w nodzie? Nie znasz chyba struktury tej sieci. Jestem połączony z 8 noadami. Jak każdy nod. Jeżeli dostaję transakcję albo blok to wysyłam go tylko do kilku z tych 8 nodów które nie mają tej tx albo bloku. Przecież to tragicznie
cyberpunkbtc - @r123: #!$%@? człowieku. Mam upload 6Mb/s. Inne nody z którymi jestem ...

źródło: comment_tFgAECtHC6CiBkVQ11Ffhlbw2xcMUGG8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz