Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Dzień dobry Mirko!

W sezonowym szale podróży witam was ja, wasz codzienny pracownik Warsu, kolejowy wygnaniec w służbie schabowego. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na początku chciałabym pozdrowić @dakann. Foci nie wrzucam bo maszynista tak szalał, że się rozmazały, ale zostają u mnie w albumie. Miły z Pana chłop. I dobry heszek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kilka ważnych kwestii co do DOBREGO WSPÓŁŻYCIA klient - Warsiarz.
Aplikacja mWars to dziadostwo. Nie mamy zasięgu przez większość czasu. A jak jest pełen pociąg to ciężko się przecisnąć żeby sprawdzić zamówienie więc naprawdę was proszę nie róbcie ich po złości na inne miejsca, bo możecie napłatać warsiarzowi biedy.
Nie znikajcie po złożeniu zamówienia, chyba, że omówicie dokładnie z barmanem ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawę doniesienia na miejsce. Numer wagonu, numer fotela to podstawa.
Bądźcie wyrozumiali. Na EZTach (Darty, Flirty) często jeździ jedna osoba. Nie jest w stanie robić wszystkiego na raz.
Stukanie w lade, kaszel i dziwne komentarze nie sprawią, że ktoś do was podejdzie. Jeśli robi coś, poczekajcie.
Nie robimy rabatów. Drogo, bo drogo. Piwo też drogie, wiemy. Też za nie płacimy wracając do domu tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma zniżek na legitymacje PLK, UTK, na bycie z PKP.

Miałam robić bieżące wpisy z kilometrami ale jakoś tak nam robota mocno idzie, że nie mamy czasu na nic.
Od 14 do 16 lipca stałyśmy bo skończyły nam się kilometry i czekałyśmy na przegląd składu. Serdeczne pozdrowienia dla ekipy Stadlera na Olszynce, jesteście najlepsi.

17.07
18100 TLK Gałczyński: Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny 561.4km
81100 TLK Gałczyński: Szczecin Główny - Warszawa Wschodnia 561.4km

18.07
1512 IC Kopernik: Warszawa Zachodnia - Bydgoszcz Główna 357.3km
5120 IC Rejewski: Bydgoszcz Główna - Warszawa Zachodnia 357.3km
1522 IC Kujawiak: Warszawa Wschodnia - Bydgoszcz Główna 290.2km

19.07
5122 IC Kujawiak: Bydgoszcz Główna - Warszawa Centralna 285.3km
1518 IC Wieniawski: Warszawa Centralna - Bydgoszcz Główna 354.2km
5118 IC Wieniawski: Bydgoszcz Główna - Warszawa Zachodnia 357.3km
1914 IC Boryna Warszawa Wschodnia - Łódź Fabryczna 135.5km

20.07
1516 IC Mazury: Łódź Fabryczna - Olsztyn Główny 409.5km
5320 IC Żeromski: Olsztyn Główny - Kraków Główny 597.6km

21.07
35102 TLK Sienkiewicz: Kraków Główny - Olsztyn Główny 597.6km
53102 TLK Sienkiewicz: Olsztyn Główny - Kraków Główny 597.6km

22.07
3520 IC Żeromski: Kraków Główny - Olsztyn Główny 597.6km
5117 IC Mazury: Olsztyn Główny - Łódź Fabryczna 409.5km

Wieczorem albo jutro napiszę parę słów o współpracy Wars - drużyny.

Jak chcecie jakiś dokładnych informacji o robocie to piszcie. Wezmę się za dokładne tematy odpowiednio tłumacząc wszystko.

Pozdrawiam! Semaforów na jedź, bezpiecznych podróży, zimnego piwa i smacznych kotletów.
#pkp #pkpintercity #zywotwarsiarza #kotekwarsotek #codziennypracowniknakolei #100twarzykolejarzy
Koteg - Dzień dobry Mirko! 

W sezonowym szale podróży witam was ja, wasz codzienny p...

źródło: comment_5mTlMkFqVoIelcwBGexQ8vyWNbIP1cm0.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 1
@Koteg ale darmowe kawy i herbaty to macie i chętnie mi dajecie ( ͡º ͜ʖ͡º) i pieniążki rozmieniacie!!

Psst. Uwielbiam komentować wpis który chwile potem jest usuwany xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shishu: Nie dajemy. U mnie dawno skończyła się darmowa kawa i herbata. Pół ceny jeśli jedziesz czynnie, jeśli nie cała. A większość warsiarzy już nawet za wrzątek kasuje. W systemie jak to jechałam był zapisany jako TLK i tak właśnie się wyświetlało na rozkładzie. ;-)
  • Odpowiedz
@Koteg: Uuuu, nie chciałbym na Ciebie trafić ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi koleżanki i koledzy zawsze dają, ale mam z nimi świetne stosunki - zresztą tak jak mój kierownik.

Na oficjalnych rozkładach PLKi nie ma podanych kategorii pociągów dlatego, że mogą się one zmieniać praktycznie w dowolnej chwili. W wielkim skrócie każdy pociąg obsługiwany przez ED160 (a jak patrzyłem na rozkład PLK to tak jest wpisany) podchodzi
  • Odpowiedz
@Koteg: TLK/IC, bo jak wspominałem kategorie te można naprzemiennie zmieniać - ceny w nich zostają te same, chodzi o komfort podróży. Rozkład we Flircie mogę sam dowolnie zmieniać otwierając szafę i wpisać tam co chcę. I jak mówiłem w rozkładzie PLKi nie ma podanej kategorii pociągu właśnie z tego względu.
  • Odpowiedz
Rozkład we Flircie mogę sam dowolnie zmieniać otwierając szafę i wpisać tam co chcę. I jak mówiłem w rozkładzie PLKi nie ma podanej kategorii pociągu właśnie z tego względu.


@Shishu: Jaką szafę?

To co się wyświetla ustala przed odjazdem rewident, a po odjeździe w przypadku zwiechy może ustawić konduktor czy kierownik.


@Shishu: Flirt pobiera RJ z bazy rozkładów on-line (Dart zresztą też) i rewident ma niewiele do ustalania.
  • Odpowiedz
@Ziner: to masz zassany u góry RJ z PLK i nie ma tam kategorii pociągów, bo tą wklepuje się ręcznie co łatwo sprawdzić gdy wsiądziesz do byle jakiego flirta.
  • Odpowiedz
@Shishu: Przecież we wszystkich rodzajach rozkładów PLKi czy służbowym czy dostępnym dla podróżnych jest przydzielona kategoria pociągu. W służbowym rozkładzie musi być zgodnie z instrukcją Ir-11 na stronie 2 i tak też jest w przypadku sienkiewicza wklepane jest EIJ53102 czyli nadana jest kategoria IC złożona z EZT, jakby było TLK byłoby MPE/MPJ.
  • Odpowiedz
@Shishu: Ja pieprze głupoty? Ty jakieś szafy otwierasz na flircie i coś tam wpisujesz. Nie masz absolutnie dostępu do żadnej szafy na flircie (no chyba, że warsiarz pozwoli ci lodówkę otworzyć). Nie masz też zapewne autoryzacji na ten pojazd, a się wypowiadasz. Natomiast jeśli autoryzacje masz, to beka z ciebie.

Ja doskonale wiem, skąd pojazd zna kategorie pociągu. To Ty twierdzisz, że coś można gdzieś wklepywać, poprawiać, wpisywać. Zadałem konkretne pytanie,
  • Odpowiedz
@Shishu: Znowu nie odpowiedziałeś na pytanie. W której szafie ustawiasz RJ? Znajdź w internecie schemat, zaznacz. To jakiś problem dla ciebie?
Doskonale wiem co tobie wolno na flircie, doskonale wiem kto i gdzie ustawia SIP. I robię to praktycznie codziennie.
  • Odpowiedz