Wpis z mikrobloga

kobiety lepiej radzą sobie z emocjami


@Kerrigan: Wiadomo, że płacz, tupanie nogą, zmiany nastrojów itd. to nie są normalne, społeczne zachowania.( ͡° ͜ʖ ͡°) ALE- nie są to emocje tłumione w sobie, to dobry mechanizm obronny, część instynktu macierzyńskiego nie pozwalająca się poddać i załamywać psychicznie.

Ile razy spotykałem facetów, którym rodzina, społeczeństwo wmawiali, że muszą być silni i nie mogą okazywać słabości, nawet gdy coś poszło
Wiadomo, że płacz, tupanie nogą, zmiany nastrojów itd. to nie są normalne, społeczne zachowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)


@djtartini1: miałam na myśli głównie zaburzenia afektywne jednobiegunowe, czy chociażby ED, które są częstsze.
@wikcianikcia: Mam dla Ciebie mały eksperyment społeczny:
zapytaj znajomych mężczyzn, takich normalnych, przeciętnych, ile razy ktoś ich podrywał. Albo po prostu zagadał pierwszy.
A potem zapytaj o to samo przeciętne znajome.

Wiem, że temat to bait, ale bardzo mi się nudzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha - poza tym, męskie przegrywy znacznie lepiej się organizują i używają technologii. Dlatego damskie przegrywy siedzą w domach i oglądają seriale,
A co powiesz na to, że w każdym momencie kobieta może zostać zgwałcona? Że zarabiamy mniej, mimo równego nakładu pracy? Że musimy mierzyć się z ogromnym bólem rodząc dzieci?


@wikcianikcia: Mężczyzna może zostać pobity, do tego mężczyzna ma znacznie większe szanse na zostanie pobitym niż kobieta na zostanie zgwałconą. Nie nie zarabiacie mniej, żaden przedsiębiorca nie odda charytatywnie swoich pieniędzy komuś tylko dlatego, że ma penisa. Polki to akurat generują najniższą
@wikcianikcia: Ja uważam, że wynika to z kilku rzeczy:

1. Dziewczyna usunięta w cień i tak znajdzie atencję na tyle, by prowadzić jakieś relacje międzyludzkie a koleś... no cóż. Chłopacy z niego będą drwili, dziewczyny będą ignorowały i zostanie sam jak palec, a jak nie nauczy się budować relacji w podstawówce, najpóźniej w gimnazjum to w LO i na studiach papeć rośnie aż w końcu okazuje się, że idąc do pracy
@wikcianikcia:
Nie 99%, tylko po prostu faceta jako przegrywa latwiej idzie rozpoznac.
Laska na ulicy jest uznawana jako przegryw tylko w przypadku kiedy jest bardzo brzydka/gruba/niezadbana

A znam niestety pelno zwyklych przecietnych kobiet, ktore sa przegrywami i zenskimi stulejami w zyciu osobistym, tylko na ulicy po kobiecie tego tak latwo nie rozpoznasz
@elo490500: No tak bo Czego się wymaga? By dobrze wyglądały i były ozdobą?. Dziś już nawet nie muszą gotować czy sprzątać bo to poniżające dla nich. A za sam fakt posiadania cipki i cycków mają otwarte wiele więcej drzwi niż mężczyźni.