Wpis z mikrobloga

@Couto: te pare zł z olx są warte tego co by się działo gdybyś wpuścił tam coś drapieżnego? ( ͡ ͜ʖ ͡) napisz czym to oświetlasz, i jeden anubias Ci spierdziela ;)
  • Odpowiedz
@Taurus85: narybkiem specjalnie sie nie przejmuje - co dorosnie to wystawiam za grosze na olx i przychodza dzieciaki po nie. Aktualne oswietlenie to 2x luxline plus 865 + grolux (w sumie 3x 39w T5). Baniak 160L
  • Odpowiedz
@Taurus85: tak, standardowy patent z filtrem przeplywowym na wezu powrotnym z kubla. Na dnie mam 10L substratu Tropica Plant Growth przykrytego moskitiera i zwirkiem kwarcowym 2-3mm.
  • Odpowiedz
@Couto: Mysle nad kupnem jednej(czytałem że mozna je trzymac pojedynczo) do 112 l .Obsade mam podobną do Twojej tj.mieczyki molinezje, jedynie zamiast glonojadów babki tęczowe i do tego 2 krewetki filtrujące , co myslisz?
  • Odpowiedz
@Couto: no to teraz jasne, wszystko bardzo ładnie, i granulacja jak dla mnie też najlepsza, oby Ci nadal wszystko tak pięknie rosło
@Barakun91: kosiarka będzie stresować twoje krewetki, bo porusza się strasznie chaotycznie, podobnie jak zbrojnikowate, bo nie mają pęcherza pławnego, tylko dużo więcej od nich, dlatego mnie one wkurzały bo robiły ciągle popłoch wśród innych
  • Odpowiedz
@Couto: Wygląda jak jakiś fotoszop :D Piękny zbiornik. Nie wiedziałem, ze trzeba aż tyle światła dla roślin. Muszę zatem dokupić belkę led plant
  • Odpowiedz
@bubr32: przy świetlówkach 0,5W/l to takie minimum aby próbować zaczynać zabawę z trawnikami i mocno czerwonymi roślinami(tutaj 0,7W/l widać że daje radę) przy ledach z pewnością mniej starczy, ale ile to sam jestem ciekaw
  • Odpowiedz
@bubr32: @Taurus85: jesli chodzi o rosliny, to jak do tej pory, pokonal mnie tylko Maly Heniek. Podchodzilem do niego trzy razy: in vitro, z koszyka, na lignicie - nic nie chcialo rosnac (ciagle wegetowal). Ze swiatlem tez mozna przesadzic - przy 1W/L podobno trudno zachowac rownowage w baniaku.
  • Odpowiedz
@Taurus85: opti white to w dzisiejszych czasach troche juz chyba standard, wiec oczywiscie tak. Na ten moment plan jest taki, ze do kostki 30L wrzuce 2 lampki leddy smart 2
  • Odpowiedz