Zapraszam na raport z 20.07 dotyczący występów polskich piłkarzy zagranicą.

Bartłomiej Dolubizna (FC Karabakh Wien) - wychowanek Jaegielloni Białystok zagrał 90 minut w przegranym 0:2 meczu z SC Wiener Neustadt w ramach 1/32 finału Pucharu Austrii. Karabakh gra na co dzień w 3 klasie rozgrywkowej Austrii. Ich przeciwnicy, którzy awansowali do kolejnej rundy grają o ligę wyżej.

Robert Błąkała (Ungemnnafelaf Njardvikur) - 90 minut na bramce byłego zawodnika Bocheńskiego KSu. Niestety, wpuścił, aż 3 bramki strzelone przez Knattspyrnufelagid Trottur Reyjkjavik. Mecz rozgrywany był w ramach I ligi islandzkiej (odpowiednik naszej I ligi). Aktualnie drużyna z Njardvik zajmuje ostatnie bezpieczne od spadku miejsce w tabeli.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte) - w towarzyskim meczu swojej trzecioligowej drużyny z ławki rezerwowych na boisku pojawił się w meczu z Heraclesem Almelo z Eredivisie. Lotte wygrało ten mecz 2:1. Jarosław Lindner jest wychowankiem Hannoveru, gdzie w młodym wieku wyemigrował z Pruszcza Gdańskiego.

Jakub Kiwior (Anderlecht) - 23 minuty w meczu towarzyskim z KVC Westerlo. 18-latek zmienił w 67 minucie Abazaja. Ich drużyna zremisowała 2:2. Kiwior jest wychowankiem GKSu Tychy i reprezentantem polskiej młodzieżówki do lat 18.

Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth) - 90 minut w towarzyskim meczu z Levante Walencja. Mimo puszczenia 3 goli, mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Polaka 4:3, a on sam zaliczył kilka dobrych interwencji. Skróty meczu tutaj: https://bit.ly/live-afcb-levante.