Wpis z mikrobloga

Mireczki, taka sytuacja: potrzebuję mieć mapowanie plików z sharepointa lokalnie na swoim PC, żeby sobie wygodnie je synchronizować bez pośrednictwa przeglądarki i SharePoint Designera.

Próbowałem mapować sharepointa do lokalnego dysku sieciowego, ale transfer plików jest koszmarnie wolny, na poziomie 5-15 KB/s (cuda z google z domyślnymi ustawieniami IE nie działają).

Próbowałem to zrobić z użyciem OneDrive'a, ale on zdaje się potrafi poradzić sobie tylko z synchronizacją bibliotek sharepointowych, a ja mam pliki nie tylko w ramach bibliotek sharepointa, ale też w folderach stworzonych przez sharepoint designer'a.

Z Hindusami nie idzie tego ogarnąć, może ktoś akurat miał podobną sytuację i może mi pomóc. Jest Was tutaj z 15k wypłatami, więc może akurat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sharepoint #it #microsoft #office może też #sieci i #siecikomputerowe [?]
  • 14
Groove = OneDrive. To co kiedyś było groovem ma zmieniona nazwę i stało się klientem onedrive for business. Exe wciąż nazywa się groove. Oprócz tego klienta który stał się onedrive po zmianie mu nazwy jest nowy one driver już zbudowany po ludzku. Jeśli masz aktualny office to już pewnie masz tylko nowego. A co do rozwiazania Twojego problemu to spróbuj otworzyć ten Twój zmapowawany przez WebDava dysk przy użyciu totalcommandera - u
@PiotrekSul: dzięki za cynk, ale niestety na TC nie ma żadnej różnicy... Poza tym, samo kopiowanie też nie załatwia sprawy, bo ja generuje raport z aplikacji w html (sporo plików) i chciałbym go zapisywać od razu na dysku (lokalnym/zmapowanym/zsynchronizowanym), żeby był w momencie dostępny dla użytkowników przez przeglądarkę, teraz muszę go kopiować przez sharepoint designera (bo tutaj prędkość jest znośna). Generalnie używam trochę sharepointa jako hostingu, a nie mogę tego raportu
@PiotrekSul: mówisz o czymś na kształt osadzenia wygenerowanego index.html w pliku aspx? Hmm, no musiałbym popróbować. To jest generalnie repozytorium wymagań z Enterprise Architect'a, może kojarzysz?
@PiotrekSul: dzięki przetestuję, czyli podsumowując, raport wrzucam jako całość w bibliotekę i majstruję z Content Editorem, tak?

EDIT: btw znalazłem takie cudo - WebDrive - i o ile na zwyczajnie zmapowanym dysku przez windows explorera osiągam 5-15 KB/s, to tym narzędziem 50-100 KB/s. Być może problem jest z konfiguracją sieci, będę jeszcze męczył chłopaków od infrastruktury sieciowej. To Polacy, więc może coś z tego wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡
@chopak: @Czayen: @PiotrekSul: @mostek93: dzięki za odpowiedzi, finalnie nie udało mi się znacząco przyspieszyć transferu po mapowanym z sharepointa dysku (udało się z użyciem aplikacji WebDrive zwiększyć transfer o kilkaset procent, ale to dalej były śmieszne wartości ok. ~100KB/s dla małych plików i - tu znacząco - kilkadziesiąt *MB/s* dla dużych plików). Problem z wyświetlaniem htmla w ramach biblioteki SP rozwiązałem w ten sposób, że rozszerzenie *html zmianiłem