Wpis z mikrobloga

Oficjalnie strzeliłem focha na mBank za ich pomoc techniczną, a zatem przyszło mi szukać innego banku. Co moglibyście polecić? Mam 24, a już niedługo 25 lat.

Rzeczy na których mi zależy to:
- Karta debetowa, najlepiej darmowa (nie zamierzam gubić i wyrabiać kolejnych)
- Pełne wsparcie dla płatności internetowych przy pomocy karty
- Bezproblemowe płatności kartą przez internet nawet w sklepach zagranicznych
- Brak konfliktów i problemów technicznych w relacji Bank - PayPal
- Solidna aplikacja której najnowsza wersja działa na Androidzie 4.2 (czyli mBank odpada)
- Możliwość robienia przelewów i przeglądania historii za pomocą aplikacji z telefonu
- Brak opłat miesięcznych za prowadzenie konta, standardowe przelewy i płatności internetowe (bez haczyków)
- Niskie albo zerowe koszty za przewalutowanie, zarówno przy wpłatach jak i płatnościach.
- Brak spamu telefonicznego/mailowego/w aplikacji na temat nowych ofert i promocji

Opcjonalnymi, ale bardzo mile widzianymi rzeczami byłyby:
- Możliwość ustawienia własnego wzoru na karcie
- Możliwość posiadania wielu walut podobnie jak na PayPal (interesują mnie waluty EUR, USD, PLN oraz filipińskie PHP)
- Możliwość korzystania z płatności BLIK-iem
- Dodatkowa weryfikacja za pomocą aplikacji w telefonie (zamiast np. potwierdzeń SMS)
- Jakiś cashback zawsze mile widziany

Rzeczy na których mi nie zależy to:
- Błyskawiczne przelewy (jestem cierpliwy, poczekam)
- Ilość wpłatomatów, bankomatów i placówek (99% rzeczy załatwiam online)
- Lokaty, konta oszczędnościowe, oprocentowanie (interesuje mnie tylko karta debetowa)
- Kredyty, pożyczki oraz wszelkie inne zapożyczenia i wchodzenie na minus
- Wykazy papierowe, częste zmiany PINu, możliwość zakładania kolejnych rachunków
- Rodzaj karty - nie widzę dla siebie różnicy czy miałbym dostać kartę Visa czy MasterCard

Grzebanie w internecie podpowiedziało mi, że powinienem zainteresować się #nestbank oraz #ideabank . Jakie są wasze opinie na temat tych banków? A może polecicie coś innego?

#bankowosc #banki
  • 14
@tiritto: kompletne zerokosztowe konto jest w Nestbanku, ale ichnia aplikacja jak system transakcyjny są bardzo ubogie. W BZWBK można bóldupić o opłatę za wydanie nowej karty (25 zł), a opłaty za przewalutowanie - pytasz o spread na walucie czy dodatkowy procent od transakcji?
@tiritto: Ja swoje główne konto mam w Millenium 360. Ma wszystko co potrzebuje i super apke. Troche spamują niestety promocjami. Drugie konto w Ideabank ma bardzo słabą aplikację. Nie polecam.
@Przwoj: Troszkę się zawiodłem skoro mówisz że Ideabank ma słabą aplikację, ale dzieki że o tym wspominasz, przynajmniej nie miałbym potem nagłego rozczarowania. Czy w Millenium da się potwierdzić operacje za pomocą aplikacji zamiast np. kodami SMS?